Do večera bylo infikováno 541 lidí a procento pozitivních testů vzrostlo

Aktualizace: 06.12.2020 19:00
Vydáno:

PRAHA – Do 18:00 dnes dorazilo do České republiky 541 potvrzených případů koronaviru, což je o 160 méně než minulá neděle ve stejném období. V posledních několika dnech byly celkové denní přírůstky vyšší ve srovnání s předchozím týdnem. V sobotu laboratoře provedly více než 12 800 testů na COVID-19, z nichž 26 procent bylo pozitivních. Vyplývá to z aktuálních údajů o Síť Ministerstvo zdravotnictví.

Vzhledem k vysokému procentu pozitivních případů a nárůstu počtu reprodukcí nad jednu se skóre PES dosud zvýšilo o sedm bodů na 64, což odpovídá čtvrté přísnější úrovni výstrahy. Nyní je Česká republika na třetím místě.

Počet lidí infikovaných virem v nemocnicích se snížil. V sobotu bylo hospitalizováno 4 179 pacientů, o 260 pacientů méně než předchozí den. 553 z nich je ve vážném stavu, což znamená pokles o 23 případů. Ve srovnání s údaji z dnešního odpoledne bylo do statistik přidáno dalších 27 obětí a od začátku epidemie zemřelo v zemi celkem 8 865 pozitivních lidí. Od čtvrtka zůstal denní počet úmrtí pod 100. V pátek a v sobotu jich bylo více než 70 a dnes ministerstvo eviduje zatím 16 obětí. S následnými aktualizacemi se však počet úmrtí obvykle zvyšuje.

V sobotu laboratoře provedly 1 804 testů na COVID-19, které jsou jako obvykle mnohem menší než ve všední dny – minulý týden to bylo v průměru kolem 22 000 testů denně. Procento pozitivních testů vzrostlo na téměř 26 procent, což je nejvyšší hodnota od 14. listopadu. Podle odborníků je tento indikátor po dlouhou dobu vysoký a vykazuje relativně vysokou virovou zátěž v populaci. Reprodukční číslo, které ukazuje, kolik dalších lidí průměrně zachytí jeden pozitivní test, se zatím zvýšilo na 1,02. Hlavně kvůli těmto dvěma faktorům vzrostl index PES na 64 bodů ze sta a skóre za předchozích 13 dní zůstalo na 57 bodech.

READ  Benevento - Juventus 1: 1, Juventus bere bod! Inter Milán porazil a honil soupeře ve městě

V současné době je nakaženo 60 684 lidí a infekce byla v České republice potvrzena od začátku března u více než 546 000 lidí, z toho bylo vyléčeno více než 476 000, což je asi 87 procent. Většina lidí, kteří mají pozitivní test, měla mírný průběh, méně než sedm procent je nyní hospitalizováno.

Od čtvrtka 3. prosince vstoupila Česká republika do třetího stupně závažnosti opatření v protiepidemickém systému, který umožnil otevřít všechny obchody, restaurace, hotely a servisní instituce s omezenou kapacitou. Po návratu na čtvrtou pozici budou tyto společnosti znovu uzavřeny a budou uplatněna další omezení. Pokud PES spadá do nižšího nebo vyššího rozsahu, neznamená to automaticky změnu měřítka. Pro zlepšení by mělo být sedm dní udržováno v dolním rozmezí a pro zhoršení tři dny. Vláda se ale musí vždy rozhodnout změnit. Čtvrtý stupeň se pohybuje od 61 do 75 bodů.

Největší nárůst v České republice za poslední týden zůstává v Havlíčkově Brodě, kde na 100 000 obyvatel připadá 616 případů infekce covid-19. Naopak, za posledních sedm dní dosáhl počet zraněných v okrese Al-Shab 134 na 100 000 obyvatel.

Statistika koronavirů

Written By
More from Arzu

Podle Trumpa americké soudy zamítají důkazy o volebních podvodech. Nepřipustí Bidenovo vítězství

Americký prezident Donald Trump připustil, že by bylo obtížné vznést obvinění z...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *