19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Do Sarajeva dorazil turistický vlak se 160 mladými lidmi z České republiky

Turistický vlak „Sarajevo Express“ se 160 pasažéry z Brna dorazil dnes ráno na sarajevské nádraží, kde je přivítali zástupci sarajevského kantonského výboru pro cestovní ruch v čele s předsedou komise Kenanem Makodou.

Při té příležitosti dostali čeští turisté turistické mapy Sarajeva, zorganizovali prohlídku města a vydali poukázky na používání bazénu.

Převážně mladí Češi přijeli vlakem, cestovali ve vlastních vagónech po Evropě a poznali místní kulturu, tradice a zdroje cestovního ruchu.

Před pěti dny odjeli do Bosny a Hercegoviny, aby během sedmidenní cesty po železnici prozkoumali nejkrásnější části naší země, Klix.ba Zprávy.

Navštíví nejdůležitější místa v této zemi – po Banja Luce navštíví Mostar, Kaplginu, Konjik a Sarajevo.

V současné době není možné cestovat do Bosny a Hercegoviny pravidelným vlakovým spojením ze zahraničí. Příchod „Sarajevského expresu“ z České republiky je mimořádnou událostí, která ukáže potenciál železniční dopravy pro rozvoj cestovního ruchu.

Česká republika je jednou ze zemí s nejvyšší hustotou železniční sítě na světě a využívání vlaků pro turistiku je zde velmi populární.

Výlet „Sarajevo Express“ pořádá skupina aktivistů projektu VlakFest. Mají několik lůžkových vozů, sami se předělali a domluvili si s nimi výlety do České republiky i do zahraničí.

READ  Cherie Heritage Club zastupuje Cherie Republic na mezinárodním festivalu Fairbolt | Sociální