19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Dlouholeté centrum Boston Bruins David Crazy se vrací do České republiky

David Crazy oznámil, že se v příští sezóně do Boston Bruins nevrátí, po 15 sezonách opustí NHL a vrátí se domů do České republiky.

„Od konce sezony bylo jasné, že s rodinou budeme muset udělat těžká rozhodnutí, když jsem přemýšlel o své budoucnosti. V tomto bodě své kariéry a kariéry se musím před rodinou vrátit do České republiky a ke sportu který pro mě hodně obětoval, abych si splnil své sny o NHL, “řekl Crazy. Uvedl to v pátek v prohlášení. „Rád hraji před svými rodiči, bratrem a přáteli. Chci, aby moje děti žily tam, kde jsem vyrostl.“

Crazy, pětatřicetiletý centr a Bruins čelili mimo sezónu těžkému konci. Byl prvním, kdo zaútočil na neomezenou svobodnou společnost. Vyšel ze šestileté smlouvy s limitem 7,25 milionu dolarů. Než aby se vrátil do další sezóny v Bostonu, mluvil o ukončení hokejové kariéry ve vlastní České republice.

Odehrál 962 zápasů s Crazy Bruins, celkově 63. v draftu NHL 2004. Přichází s 215 góly a 515 asistencemi, bruslí na plus-1143. Byl členem olympijských mužských hokejových týmů České republiky 2010 a 2014.

On hrál za tým Bruins 2011 Stanley Cup Championship, vedoucí o 23 bodů z 25 her v následující sezóně. Jeho schopnost bodování mu po základní části vysloužila přezdívku „Playoff Crazy“, protože jeho 124 bodů ve 156 zápasech po sezóně jej zařadilo na páté místo mezi hráči, kteří odehráli nejméně 120 zápasů play-off.

“Organizace Bruins se ke mně chovala s maximální úctou. Jsem velmi vděčný svým spoluhráčům, trenérům a pomocnému personálu; trenérům a vedení, kteří mi umožnili být součástí tolika skvělých týmů,” řekl. „Miloval jsem každý tým Bruins, jehož jsem byl součástí.“

Crazyovo rozhodnutí nechává Bruins bez centra č. 2 za Patrice Bergeronem. V loňské sezóně znovu podepsali jeho levé křídlo z Taylor Hall na čtyřletou smlouvu na 24 milionů dolarů. Prostor Boston Open Cap má hodnotu více než 1,8 milionu dolarů.

READ  Milujte nebo nenáviděte: české olympijské oblečení spojuje tradici s japonskými zvraty