19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

DL City Zgorzelec v českých rukou

DL Invest Group se rozhodla prodat své nákupní centrum DL City ve městě Zgorzelec v Dolním Slezsku neznámému fondu v Praze. Přestože hodnota transakce nebyla zveřejněna, Europild zjistil, že návratnost vlastního kapitálu transakce byla 253 procent a návratnost investice byla 63 procent.

Obchodní centrum s názvem Zgorzelec Plaza v roce 2016 bylo prodáno společnosti Equity House společností Plaza Centers. Společnost DL Invest získala centrum v lednu 2020 od vozidla PVPRI společnosti M7 Real Estate.

V té době jsme získali výraznou slevu kvůli velmi obtížné situaci projektu, kterou se mnoha mezinárodním poradenským firmám za posledních pět let nepodařilo restrukturalizovat. Během následujících 18 měsíců, až do července letošního roku, jsme provedli komplexní obnovu centra, ve které jsme vdechli nový život. Provedli jsme změny v jeho provozu a vytvořili jsme nový mix tenantů. Při použití. Objevily se nové značky, včetně centra o rozloze 25 000 metrů čtverečních, Multicino, Cincy a H&M. Rozšířili jsme food court a vytvořili zóny pro rodiny s dětmi. Celý proces restrukturalizace provedla společnost DL Invest Group z vlastních zdrojů, bez pomoci externích společností.
Dominik Leszczyński, generální ředitel DL Invest Group

Všechny formality související s prodejem DL City již byly vyřízeny a nový majitel ode dneška převezme správu zařízení.

Tato transakce zajišťuje, že trh maloobchodních nemovitostí je stále neaktivní. Nemyslím maloobchodní parky, které byly od vypuknutí důsledně žádoucí třídou aktiv (a tato popularita podle mého názoru bude stále narůstat), ale nákupní centra, jejichž hvězda v posledních měsících trochu upadla. Věříme, že dobře řízené a dobře navržené projekty jsou atraktivnějšími aktivy z hlediska investičních příležitostí (a naši důvěru potvrzuje kupující DL City).
Dominic Leskiski

READ  Česká republika - Anglie | Náhled České republiky vs Anglie UEFA EURO 2020: TV kanály a živé přenosy, Kam se dívat, Týmové zprávy, Průvodce formulářem | UEFA EURO 2020