Diego Maradona zemřel. Argentina vyhlásila srdeční selhání mistra světa z roku 1986, státu smutku Aeroslas

Diego Maradona, jedna z největších hvězd světového fotbalu, zemřel. Bylo mu 60 let. Podle argentinského deníku Clarin dostal mistr světa z roku 1986 infarkt. Kontroverzní sportovec podstoupil počátkem listopadu operaci v Buenos Aires kvůli krvácení do mozku.Buenos Aires
(Aktualizováno: 18:46 25. listopadu 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Zveřejňujte na LinkedIn

Tisk


Zkopírujte adresu URLKrátký název
zavřít“Maradona byl a navždy bude naším fotbalovým hrdinou. Symbol, který přinesl barvy argentinské vlajky do všech koutů planety. Díky svému nevýslovnému a bezkonkurenčnímu talentu definoval Diego jednu éru. Zástupci argentinského fotbalového svazu uvedli ve svém prohlášení” Sbohem, ach Diego: Planeta fotbalu si vás bude pamatovat navždy.

Maradona podstoupila počátkem listopadu operaci kvůli krvácení do mozku. Podle argentinských lékařů to dopadlo dobře a argentinská legenda byla brzy propuštěna do domácí léčby.

Šedesátiletý Maradona měl kvůli alkoholismu podstoupit dvojnásobné ošetření. Fotbalový génius, který je po boku Brazilce Peleho považován za nejlepšího fotbalistu v historii, kvůli svému životnímu stylu opakovaně trpěl vážnými zdravotními problémy.

Měsíce let

Maradona strávil svůj nejslavnější okamžik v národním týmu a zářil v klubových barvách v dresu Neapole. Hrál za národní tým na čtyřech světových šampionátech, v roce 1986 jako kapitán a nejlepší hráč turnaje, což ho vedlo ke zlaté medaili a o čtyři roky později ke stříbrné medaili. Opět pomohl Neapoli vyhrát dva evropské poháry nebo dvě vítězství.

Občan Lanus vedl Argentinu k vítězství na mistrovství světa 1986 v Mexiku a zapsal se do historie hlavně ve čtvrtfinálovém duelu proti Anglii.

READ  Na konci roku teploty prudce poklesnou

Pomohl Maradonovi vstřelit dva nezapomenutelné góly při prestižním vítězství 2: 1 nad týmem ze země, s níž byla Argentina napjatá předchozí válkou na Falklandských ostrovech. Nejprve porazil brankáře Petera Sheltona rukou, která se později jmenovala „The Divine“, a po skvělém jediném výstřelu z poloviny hřiště vstřelil druhý gól.

Tři dny smutku

Argentinský prezident Alberto Fernandez vyhlásil třídenní období smutku nad smrtí legendárního fotbalisty Diega Maradony na infarkt v zemi.

Legendární útočník byl závislý na drogách, nadváze a srdečních problémech, které často přijímal do nemocnice. 25. listopadu argentinské noviny Clarione Jsme informováni, že Maradona je mrtvý.

M, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Zveřejňujte na LinkedIn

Tisk


Zkopírujte adresu URLKrátký název
zavřítWritten By
More from Arzu

Valinjkův syn se tajně setkal s obviněným Avachulem poté, co byl propuštěn z vazby

Podle policie se obviněné vyloučení ANO Jerry Avachula zabývalo výplatou „desátku“ z...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *