Czech Press Photo vyhrál fotografii muže procházejícího očistným portálem

Podle mezinárodní poroty evokuje jasný umělecký obraz pocity izolace, únavy, odevzdanosti a strachu. Téma epidemie koronavirů ovládlo 26. ročník letošního ročníku soutěže, jehož výsledky oznámili organizátoři prostřednictvím sociálních sítí. Fotoreportér TK získal hlavní cenu v prestižní soutěži o sedm let později a naposledy měl podobný úspěch Michel Camaret v roce 2013 s filmem bývalého politika Davida Ratha ve výtahu u soudu.

V září pořídil Fondros vítěznou fotografii účastníka Národního průmyslového summitu, který se konal v Betlémském kostele v Praze. „Když jsem došel ke vchodu do Betlémského kostela, tato scéna mě ohromila. Přímo za dveřmi stály dvě brány očisty a v tu chvíli je pronikly sluneční paprsky, které spolu s tekoucí očistou vytvořily zajímavou světelnou atmosféru,“ popsal autor vytvoření vítězné fotografie.

Dodal: „Měl jsem štěstí, protože muž, který byl na fotografii vyfotografován jako jeden z mála příchozích, nenosil závoj a jeho tvář byla emocionálně a unavená z této těžké doby, kterou všichni procházíme.“

Oceněný film Everyday Life fotoreportéra EPA Martina Divíška

Foto: Divíšek Martin, ČTK

Obrázek roku by měl ukázat nejdůležitější téma minulého roku. Toto byla a stále je zjevná epidemie koronavirů. Snad každý očekával fotografii chodce v kápi v prázdné Praze. Vítězný film však upozorňuje na současnou situaci trochu jinak a stručně popisuje život, v němž nyní žijeme, “uvedl Joe Clamart, předseda poroty, vítězného filmu. Fotografie podle něj vyvolává otázku, zda by něco takového bylo normou. A součást každodenního života a toho, čemu bude lidstvo čelit v budoucnosti.

Fondros opakovaně boduje v místní soutěži fotožurnalistiky, často s fotografiemi z jeho oblíbeného závodního sportu. V roce 2013 mu byla udělena první cena v kategorii World Press Photo Sporting Events.

Written By
More from Arzu

ZOBRAZENÍ: Pt set Too much, think of your DJ. A mám pravdu, neměli byste spát tenis

Boom: Některá slova St. Hartsova jiskřila ve vzduchu rychleji než my. I...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *