19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Čtrnáct milionů pokuty české korony a odebrání živnostenského oprávnění? Konečně! – Ochrana zákazníka

Česká republika: Čtrnáct milionů pokuty české korony a odebrání živnostenského oprávnění? Konečně!

Chcete-li tento článek vytisknout, musíte se zaregistrovat nebo přihlásit na montax.com.

Inspektorům Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se daří prokazovat nekalé obchodní praktiky prodejce doplňků stravy Beautiful tax sro se primárně zabývá prodejem kosmetiky na dálku, zejména prostřednictvím dopisů zasílaných seniorům, zejména formou spotřebitelských soutěží EA o dárky a peněžní ceny Udělujte peněžní ceny v hodnotě několika šeků na nákup produktů). SZPI obdržela od spotřebitelů desítky stížností na praktiky společnosti.

V rámci šesti administrativních akcí analytici opakovaně demonstrovali použití nekalých obchodních praktik a nedodržování uložené spolupráce. Za tyto trestné činy byla společnosti uložena pokuta v celkové výši 13 945 000 Kč (550 000 EUR). SZPI také podala stížnost na Oddělení živnostenského podnikání Progress 12, kde požadovala odebrání živnostenského oprávnění. Podle stížnosti úřadu bylo obchodní povolení společnosti odňato na dobu tří let.

Analytici zjistili porušení zákona zejména proto, aby vytvořili mylnou představu o „bezplatných“ produktech, které musí spotřebitelé platit za objednané potraviny. Společnost dále uvedla mylnou představu, že spotřebitelé vyhrají peněžní odměnu, pokud si objednají produkty k bezplatné zkušební verzi. V těchto případech však musel spotřebitel utratit finanční prostředky, protože to bylo podmíněno tím, že spotřebitel zakoupil zboží ze seznamu a zaplatil náklady na dopravu a balení. Společnost věnovala věci prostřednictvím soutěže o miliony cen, aniž by tyto ceny byly uděleny. Rozšířili své postupy pomocí věštkyně, která kontaktovala seniory, aby jim dali vědět, že mají štěstí a vyhrají.

Na rozdíl od požadavků nařízení EU je používání zakázaných lékařských tvrzení při podávání jídla dalším trestným činem. Doplňky stravy jsou klasifikovány jako doplňky stravy a nemají terapeutické účinky.

READ  Česká republika vyhrála mistrovství Evropy v hurikánu |

Závažnost porušení vidí SZPI, která narušuje ekonomické chování spotřebitele dlouhodobým chováním společnosti, kdy společnost oslovuje spotřebitele, kteří tvrdí, že jsou výherci cen, ale dar je podmíněn finančním přidělením spotřebitele, a co spotřebitel nikdy nedostane po zaplacení.

Obsah tohoto článku je zamýšlen jako obecný průvodce tématem. Požádejte o radu odborníka o vaší konkrétní situaci.

Oblíbené články: Ochrana spotřebitele z České republiky

Výhody řádné správy věcí veřejných

Wrigleyovi právníci

Zde se podíváme na výhody řádné správy věcí veřejných pro školy a akademické nadace. Školy a akademické fondy prošly závodem za posledních 18 měsíců mnoha způsoby.