16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Chorvatsko 1-1 Česká republika: Trest Patricka Schicka zastaví sex na posledních 16

Česká republika udělala velký krok, aby se kvalifikovala do posledních 16 na Euro 2020, zábavnou remízou proti Chorvatsku v Hampton Parku.

Poté, co rozhodčí Carlos del Zero Grande zkontroloval sledování hřiště a dal útočníkovi Schickovi přímý kop za faul Deacona Laurena, Sex otevřel skóre kontroverzním trestem Patricka Schicka z první poloviny.

Lowrena, který vynechal úvodní zápas anglického Chorvatska kvůli zranění kolenního vazu, chytil Shikův loket, když dvojice skočila do rohu, aby mohla soutěžit.

Bayer Leverkusen poslal brankáře Dominica Livakoviče špatně, našel levý dolní roh a stal se prvním hráčem, který skóroval třikrát na prvních dvou evropských šampionátech od Mario Mandzukic v roce 2012.

Chorvatsko hledalo okamžitou odpověď, ale Andy Repic explodoval pokus o 10 yardů vysoký a široký.

Ve druhé polovině však vyrostla strana Slotka Talika, která byla vyrovnána osobním úsilím dvě minuty po restartu Ivana Perisiče.

Andrzej Gamaric se rychle zmocnil přímého volného kopu do levého dolního rohu, než explodoval v boxu, rozřezal se na Vladimíra Kuffala a vystřelil kolem Tomase Waglika.

Patrick Schick vstřelil penaltu
Česká republika si na mistrovství Evropy připsala všech 10 svých penalt

Je prvním chorvatským útočníkem Interu Milán, který skóroval ve čtyřech samostatných internacionálách na mistrovství světa 2014, Euro 2016, 2018 a Euro 2020.

Podruhé ve velkém zápase proti sobě po remíze 2: 2 na Euro 2016 ve skupinových fázích byla hra jednorázovým finále, bez kvalitních šancí a pouze s třemi střelami napříč brankou.

Je to poprvé od mistrovství světa 2006, kdy Chorvatsko nevyhrálo úvodní dva zápasy významného mezinárodního turnaje.

Česká republika nikdy neporazila Chorvatsko na čtyři pokusy, ale ve výsledku vede Jaroslav Sylhavi ve skupině D o čtyři body, před Anglií na rozdíl branek. Chorvatsko je na jednom místě třetí, Skotsko těsně pod nimi na rozdíl branek.

Co bude dál?

Chorvatsko bude v závěrečném kole zápasů skupiny D čelit Skotsku a České republice. Oba zápasy se odehrají v úterý ve 20:00.