16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Čeští „ekonomičtí diplomaté“ čelí strategii obnovy po vládě

Premiér Andrzej Babik v pondělí zahájil konferenci ekonomických diplomatů videonahrávkou, ve které nastínil dopad epidemie a mnoho dalších výzev.

První z výzev je, že vývoz v loňském roce poklesl o 4,4 procenta – což podpořilo zahraniční obchod a investice. K tomu je zapotřebí větší koordinace mezi českými ekonomickými diplomaty a ministerstvy, protože koronový virus dále narušuje obchod. Pan Babik ocenil dosud prokázanou „jednotu“.

Andrzej Babik |  Foto: Úřad vlády ČR

„Musíme spolupracovat po celém světě jako silný tým na prosazování národních zájmů České republiky. [Jakub] Gulhanek a [Karel] Havelock. “

Jako prostředníci pro domácí podniky čelí shromáždění delegáti „nové výzvě“ kvůli epidemii viru korona – rostoucímu protekcionismu – uvedl předseda vlády v České republice. Součástí odpovědi, pane Babicku, je pomoci společnostem získat nebo rozšířit svoji pozici na zámořských trzích.

„Podpora českých společností v zahraničí a získávání zahraničních investic je v našem národním zájmu, zejména v odvětvích s vysokou hodnotou. Nechceme být evropským montážním závodem, ale Českou republikou ve smyslu„ země pro budoucnost “. Jsme zemí inovací. “

Mezi pěšáky usilujícími o dosažení tohoto cíle je ministr zahraničí Martin Tlapa, který má na starosti rozvoj a hospodářskou spolupráci. Po panelové diskusi o opětovném nastartování ekonomiky je hlavním účelem České televize tento týden poskytnout českým společnostem příležitosti v zahraničí a zeptat se jich na potřebnou podporu.

Martin Tlapa |  Foto: Philip Jandorek, Český rozhlas

“Existují dvě hlavní věci.” Představujeme výzkum příležitostí v jednotlivých zemích, známý jako Mapa strategických příležitostí, který vychází z rozsáhlého výzkumu českých delegátů v zahraničí. Žádáme podporu, kterou chtějí od obchodních a ekonomických diplomatů z různých odvětví. Vyslechneme také plány v oblasti cestovního ruchu, kultury a obnovy podnikání. Doufáme, že výsledkem bude silná ekonomika. “

Může se to ukázat jako vysoká linie. Cestování se zvýší, jakmile se uvolní cestování a další omezení, protože se zmírní infekce koronovým virem. Ale export – v běžném roce – tvoří až 80 procent českého HDP. Vláda proto říká, že význam ekonomické diplomacie byl velmi jasný.

READ  Vyhrála Naomi Osaka, která debutovala na olympijských hrách v Tokiu