16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Český premiér nazývá evropského právníka „novým bičem“ – EURACTIV.com

Čeští úředníci postoupili českého premiéra Andrzeje Babíka a jeho spor do úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO), který potvrdil, že se případu chopili. Babik reagoval tím, že označil EPPO za „nového biče“, který by mohl být použit proti němu.

„Advokátní kancelář pražského nejvyššího soudu již v této věci nepůsobí,“ uvedl sekretariát Lenky Pradowayové. iRozhlas.

Podle českého předsedy vlády je EPPO „další agenturou zasahující do vnitřních záležitostí České republiky“, která postupně přenáší „stále více pravomocí“ do Bruselu. EPPO se zabývá závažnými finančními trestnými činy ovlivňujícími evropský rozpočet. Tak jako iRozhlas Naučil se, že z Československa již vzal 12 případů, včetně případu českého předsedy vlády Bobíka.

Bobby byl obviněn z konfliktu zájmů, což nedávno potvrdili auditoři EU. Podle závěrečné zprávy z auditu Bobby stále kontroluje společnost Agrofert Holdings, jednoho z největších příjemců v EU.

Úřad EPPO zahájil svou činnost 1. června. Čečensko bylo jednou z prvních 16 zemí EU, které se rozhodly připojit ke spolupráci na základě dobrovolného rámce. (Aneta Sachsova | EURACTIV.cz)

READ  Finalistka Wimbledonu Carolina Bliskova - Zajímavosti o The New Indian Express