16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

České olympijské oblečení spojuje tradici s japonskými zvraty

Návrhářka Susanna Osako prozkoumala lidové tradice své země a Japonska, aby našla společné vlákno, které se bude tkát v týmech českého olympijského týmu na zahajovacím ceremoniálu Tokijských her.

Týmy českého olympijského týmu přitahují pozornost. V roce 2012 stáli atleti na slavnostním zahájení londýnských her osamoceně s elektricky modrými botami Wellington.

Následovali oblek s bílými a černě pruhovanými sportovními kabáty pro hry Rio 2016, které mnoha fanouškům připomněly oblečení ikonické postavy „Beatlejose“ herce Michaela Keatona.

Osaka, která odjela do Japonska jako modelka a potkala tam svého manžela, zvolila tuto metodu pro inspiraci ručně malovanou technikou indigo a černého tisku známou v České republice jako modrotisk.

“První myšlenkou je, jak odrážet japonskou kulturu,” řekl ve svém ateliéru v Praze. „Takže jsem hledal něco, co by spojilo obě kultury.“

Technika zdobení má asijský původ, ale do Evropy se rozšířila v 18. století a podle webové stránky českého dědictví UNESCO je stále populární v dalších středoevropských zemích, jako je Maďarsko, Slovensko nebo Rakousko.

Tato technika používá formy k zakrytí oblastí, které jsou bezbarvé, když látka dostává indigo koupel.

Česká návrhářka Susanna Osaka připravuje 29. června ve svém ateliéru v Praze kostýmy olympijského týmu pro Českou republiku.  |  REUTERS
Česká návrhářka Susanna Osaka připravuje 29. června ve svém ateliéru v Praze kostýmy olympijského týmu pro Českou republiku. | REUTERS

K Věře Kozlovské, která na olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 získala tři zlaté a jednu stříbrnou medaili, se připojila ikona českého týmu Osaka – natažené ruce vedle květinových vzorů na oblečení.

Muži nosí modré kalhoty s bílými kalhotami a ženy nosí modré halenky a bílé sukně, boty a klobouky v červené barvě, aby doplnily národní barvy; Řezy jsou tradiční.

Fanoušci přicházejí jako ozdoby a jsou jedinými kousky, které mají skutečně tradiční a časově náročné modrotiskové ošetření. Většina látek se vyrábí digitálním tiskem.

Někteří sportovci dali kolekci oblečení palec nahoru. Podle sportovního zpravodajského webu Sports je gymnastka Aneta Holasová nazvala „dost dobrou na to, aby spala“, ale ostatní se tomu posmívali na memech sociálních sítí, zatímco odborníci na design to kritizovali.

READ  Výsledky MXGP České republiky do roku 2021

Příští návrhářka Stefanka Biková vyhlásila otevřené výběrové řízení. „Prostě jsme si toho všimli. Každý rok se to zhoršuje a zhoršuje! “

Časopis Elle citoval Libenu Rosovou, profesorku designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Brave, podle níž byla kolekce amatérská.

Osaka porazil kritiku.

“Je to soubor, který potřebuje určité porozumění, a pak jeho názor dospěje k” ano nebo ne “,” řekl.

V dezinformacích a nadměrných informacích Kvalitní žurnalistika je důležitější než kdykoli předtím.
Přihlášením se nám můžete pomoci příběh napravit.

Přihlaste se nyní

Fotogalerie (kliknutím zvětšíte)