19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká republika vyhrála mistrovství Evropy v hurikánu |

Německo: 2021 Tornado European Championship, saw Michal Pavlisova a Marek Pavlis z České republiky obhájil tituly mistrovství Evropy ve třech kategoriích (otevřená, smíšená a mládež).

Událost pořádala Fusen Forensic Sailing Association poprvé v 65leté historii klubu. Od vypuknutí epidemie COVID-19 se tohoto prvního velkého turnaje zúčastnilo 17 týmů ze 6 zemí.

Zúčastnilo se 17 hurikánů Mistrovství Evropy.

Šampionát začal za velmi slabého větru, asi 6 uzlů. Poslední den se objevil jen ustálený severní vítr s 9 uzly, takže dvě rasy mohly znovu cestovat. Po celkem 5 závodech v plánovaných 8 zápasech bylo rozhodnuto o Tornado European Champions 2021.

Doposud nejlehčí tým, 21letý Michal Pavlisova a jeho 14letý bratr Marek, z lodního klubu Govaro, zvládli drsné slabé větrné podmínky u jezera Forkensi. V pátém závodě skončili na třetím a třetím místě a na druhém místě zvítězili o šest bodů. Bývalý mistr řecké Evropy Nicolas Mavrosand Pericles Edenidis z Nautical Club v Soluni obsadil celkové druhé místo.

Po svém vítězství Pavlisova řekla: „Nečekala jsem tak skvělé výsledky, zvlášť když jsme soutěžili s tak zkušenými námořníky, ale dělá mi to neuvěřitelné potěšení.“

Zbývá jen 0,75 bodu a trojnásobná mistrka světa ve smíšeném tornádu Estella Gentsová a týmový kolega Stefanos Papas ztratili druhé místo a skončili třetí.

Mezinárodní tribunál v čele s barcelonským Carlosem Gracia Mottou měl v sobotu po posledních dvou závodech pouze jeden protest.

Další významnou mezinárodní regatou třídy tornád jsou mistrovství světa pořádaná od 26. září do 3. října řeckým námořním klubem v Soluni.

Celkové výsledky: http://www.tornado-class.org/wp-content/uploads/2021/07/Tornado-EM-2021-Final.pdf

Smíšené výsledky: http://www.tornado-class.org/wp-content/uploads/2021/07/Tornado-Mixed.pdf

Výsledky mládeže: http://www.tornado-class.org/wp-content/uploads/2021/07/Tornado-Youth.pdf

– Mezinárodní asociace tříd hurikánů

READ  WorldSSP Autodrom Most, Česká republika - Závodní výsledky