16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká republika – telekomunikace, mobil a širokopásmové připojení

Česká MNO postupují v zavírání služeb 3G

SYDNEY 5. července 2021 (GLOBE NEWSWIRE) – Toto vydání zprávy BuddeComm, které je nyní vydáno, nastiňuje nejnovější vývoj a klíčové trendy na telekomunikačním trhu. – https://www.budde.com.au/Research/Czech-Republic-Telecoms-Mobile-and-Broadband-Statistics-and-Analyses/?utm_source=GNW

O2 dominuje ve všech segmentech České republiky, existuje však konkurenční konkurence, zejména v mobilním sektoru. Společně s vývojem na dalších evropských trzích se telekomunikační společnosti v České republice staly řadou poskytovatelů služeb, kteří nabízejí celou řadu pevných a mobilních služeb.

Společnost O2 CR se v posledních letech snaží zlepšit růst tržeb a v reakci na to se transformovala tak, aby vyhovovala výzvám trhu. Mezi změnami byl restrukturalizován do samostatných obchodních jednotek a otočen CETIN jako samostatná jednotka pro správu pevných a mobilních sítí a také jako národní velkoobchodní poskytovatel sítě. Majitel CETIN, skupina PPF, byl na začátku roku 2021 považován za IPO pro CETIN.

Přes regulační snahy o usnadnění vstupu nového hráče na trhu nabídkou spektra na vícepásmové aukci konané v listopadu 2020 se mobilní sektor nahromadil ve třech MNO. Aukce pomohla rozšířit škálu držitelů licencí s jejich 5G sítěmi. Tento proces usnadnilo uzavření sítí 3G a restrukturalizace spektra pro využití 5G a LTE.

Tato zpráva, která se zabývá vývojem na trhu a regulačním prostředím, poskytuje informace o rozvíjejícím se telekomunikačním trhu pevných linek v České republice, stejně jako statistiky, profily klíčových operátorů a odhady použité infrastruktury. Tato zpráva se rovněž zabývá mobilním trhem, který poskytuje přehled MNO a pokroku v technologiích a regulačních otázkách. Statistiky trhu a společnosti poskytují přehled o stavu trhů mobilních hlasových a datových služeb a také o výkonnosti a strategiích klíčových hráčů v síti. Zpráva navíc přezkoumává statická a konzistentní odvětví bezdrátového širokopásmového připojení, profiluje klíčové hráče, hodnotí přístupové stránky a trendy na trhu a poskytuje předpovědi širokopásmových předplatitelů.

READ  Bel zahajuje výrobu UH-1Y pro Českou republiku

Butcom poznamenává, že epidemie Govt-19 má i nadále významný dopad na telekomunikační trh. Na straně spotřebitelů jsou náklady na telekomunikační služby a zařízení pod tlakem finančních dopadů rozsáhlých ztrát pracovních míst a následné regulace disponibilního příjmu. Tlak však vyrovnal význam telekomunikačních služeb, jako jsou vztahy s veřejností a nástroj pro provádění domácích úkolů. Čistým efektem na mnoha trzích je růst redukovaných (a někdy negativních) předplatitelů, který bude pokračovat až do roku 2021.

Celkový pokrok směrem k 5G může být v některých zemích odložen nebo omezen.

Na straně spotřebitelů jsou náklady na telekomunikační služby a zařízení pod tlakem finančních dopadů rozsáhlých ztrát pracovních míst a následné regulace disponibilního příjmu. Kritická povaha telekomunikačních služeb však může vyrovnat tlaky, jako je veřejná komunikace a nástroj pro plnění domácích úkolů. Čistý efekt by měl být konzistentní, i když je na mnoha trzích snížen růst předplatitelů.

I když je obtížné předvídat a vysvětlovat jeho dlouhodobé dopady, když dojde ke krizi, jsou tyto prognózy v této zprávě uznávány.

Zpráva rovněž zahrnuje reakce telekomunikačních operátorů a vládních agentur a regulačních orgánů, které reagují na krizi, a zajišťuje, aby občané mohli i nadále využívat telekomunikační služby. To se může odrazit v grantových programech a podpoře telezdraví a teleedukace.

Hlavní vylepšení:

  • Vodafone ČR vstupuje do jednání s ČEZ, který může spolupracovat při poskytování služeb;

  • O2 CR rozšiřuje službu 5G;

  • Seth slibuje, že do roku 2027 rozšíří vlákno GPhone na jeden milion provozoven;

  • Regulátor dokončil multispektrální aukci pro 5G, čímž získal 5 596 miliard Kč;

  • České MNO postupují uzavřením služeb 3G;

  • Aktualizace zprávy zahrnuje monitorovací zprávu kontrolora do prosince 2020, výroční zprávu a zprávy o trhu za rok 2019, provozní a finanční údaje společnosti Telcos za 1. čtvrtletí 2021, tabulky a analýzy harmonogramu telekomunikační splatnosti a posouzení globálního dopadu vlády Govt-19 na telekomunikační sektor. Poslední vývoj na trhu.

READ  bne IntelliNews - Brusel schvaluje národní plán obnovy šachu, ale varuje před střetem zájmů

Společnosti uvedené v této zprávě
T-Mobile Česká republika, GDS ).
Přečtěte si celou zprávu: https://www.budde.com.au/Research/Czech-Republic-Telecoms-Mobile-and-Broadband-Statistics-and-Analyses/?utm_source=GNW

CONTACT: Nicolas Bombourg: [email protected] Europe office: +44 207 097 1241 Oceania Office: +61 280 767 665