19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká republika poskytne odškodnění romským ženám, které byly nezákonně sterilizovány – Světová mírová organizace

V České republice prezident Miloš Zeman tento týden podepsal nový návrh zákona, který by poskytoval odškodné ženám, které byly v letech 1966 až 2012 nezákonně sterilizovány. Zákon obsahuje zákon o nezákonném vyplácení 300 000 korun českých jednotlivcům najednou. Léčba. Většina žen, které byly sterilizovány v letech 1966 až 2012, byla Romka.

Přesný počet žen, které byly nelegálně sterilizovány, není znám. Předpokládá se však, že bylo postiženo několik stovek lidí. Zákon podepsaný českým prezidentem obětem snažícím se najít spravedlnost za tyto nezákonné činy vydýchl.

Boj za spravedlnost obětem nelegální neplodnosti trvá roky. V roce 2004 mělo Evropské centrum pro práva Romů podezření, že římské ženy v České republice byly donuceny používat antikoncepci. V důsledku jejich spekulací mnoho žen oznámilo své zkušenosti kanceláři veřejného ochránce práv. Někteří šli rovnou k soudu. V nadcházejících letech představila vládní skupina proti mučení schéma, které mělo poskytnout kompenzaci postiženým ženám.

Tento dlouhý boj o rozpoznání zkušeností těchto žen je pro ženy uklidňující, protože hledají náhradu za zločiny spáchané na jejich tělech. Ředitel Life Together Kumar Viswanathan vysvětlil: „Toto je historický a šťastný den. Ženy, které se staly oběťmi této nelegální antikoncepce, se scházely 18 let a nyní konečně našly spravedlnost a uspokojení.

Obětem této nezákonné antikoncepce musí být poskytnuta spravedlnost a odškodnění. Mnoho antikoncepčních žen se velmi obtížně vyrovnávalo s tímto útokem na své tělo: mnohé z nich zažily emocionální, fyzické, psychické a rodinné trauma v důsledku této nezákonné činnosti. Peníze poskytnuté ženám, které byly na českém území sterilizovány od 1. července 1966 do 31. března 2012, nevymažou minulé škody způsobené těmto ženám. Těmto ženám a jejich rodinám to však poskytne pocit bezpečí a podpory, aby se z této traumatické události mohly posunout dál.

READ  Kdy a kde dnes sledovat přímý přenos fotbalového eura?

Počínaje šedesátými léty komunistická československá vláda předložila oficiální politiku propagující antikoncepci římských žen. Tento přístup je odrazem obav úřadů z rostoucího romského obyvatelstva v Československu. Vládní úředníci považovali jednotlivce z romské komunity za „kulturně méněcenné“. Podle dokumentů Evropského centra pro práva Romů byly romské ženy často nuceny podepsat formuláře souhlasu při provádění císařského nebo jiného selektivního chirurgického zákroku. Většina žen neví, jak podepsat souhlas s antikoncepcí.

Nakonec vláda začala nabízet finanční pobídky romským ženám, které uzavřely smlouvu „k ovládání nejzdravější romské populace prostřednictvím plánování rodiny a antikoncepce“. Navzdory pádu komunismu v roce 1989 pokračovala nucená antikoncepce do 21. století. Před odtržením Československa v 70. letech komunistická vláda formálně dokončila konkrétní objednávky týkající se antikoncepce.

Studie Evropského centra pro práva Romů z roku 2015 však zjistila, že antikoncepce romských žen je stále používána, přičemž poslední z nich byla v roce 2007. Sterilizováno po roce 2007 bez jejich svolení.

Je zapotřebí opatření k identifikaci a odškodnění obětí této nelegální antikoncepce v České republice v letech 1966 až 2012. Závazek české vlády odškodnit oběti těchto nelegálních antikoncepčních prostředků zajišťuje, že těmto ženám bude umožněno získat určitou formu spravedlnosti. Je třeba poznamenat, že v tomto období byly první sterilizovány rumunské ženy. Zaměření na římské ženy ukazuje na zásadní rasistické postoje k Romům.

Podpisem legislativy, která zajistí, aby romské ženy dostaly odškodné za nezákonné antikoncepční opatření, se automaticky nevyřeší všechny problémy Romů. Mnoho Romů čelí každodennímu systematickému rasismu a diskriminaci ve svých školách, čtvrtích a na pracovištích. Náhrada za nelegální antikoncepci však byla potvrzena jako první krok k řešení nejdůležitějších problémů vyplývajících z vyloučení romské populace do zaměstnání, bydlení, zdravotnictví a školství v rámci České republiky.