19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká republika otevírá své brány turistům ze 13 států

Vzhledem k tomu, že se život v České republice pomalu vrací do normálu, země se připravuje na přivítání svého prvního zahraničního návštěvníka. Vláda, která je stále opatrná při dovozu různých mutací viru corona, uvolnila cestovní omezení pro účely cestovního ruchu se sedmi evropskými zeměmi na základě dvoustranných dohod. Ministr zdravotnictví Adam Wojdak:

„Podnikáme kroky k opětovnému otevření odvětví cestovního ruchu. V první fázi se bude týkat pouze mnoha zemí. Jsme připraveni tento stav bez překážek uvítat.“

Dohoda je vzájemná, to znamená 22 dní po dokončení první české injekce, která by mohla přinést osvědčení o očkování – před očekávaným červencovým spuštěním očekávané evropské vlády.

Foto: Marco Werch, Flickr, CC POY 2.0

Kromě sedmi států, kde Česká republika uzavřela dvoustranné dohody, otevřela země své brány i návštěvníkům ze šesti nízkorizikových států: Izraele, Austrálie, Thajska, Nového Zélandu, Singapuru a Jižní Koreje.

Cestování z jiných zemí je stále zakázáno a základní cestování z těchto zemí je spojeno s řadou omezení, jako je potřeba vyplnit docházkový formulář, podstoupit testování antigenu nebo PCR a izolaci, dokud nebudou poskytnuty výsledky. Umístění zemí v kategoriích „rizika“ je neustále aktualizováno, proto před plánováním návštěvy České republiky na základní cestu nebo výlet navštivte webovou stránku českého ministerstva zahraničí, kde jsou informace k dispozici v angličtině, nebo kontaktujte České velvyslanectví. Země, kterou jste dali.

(Pro více informací: https://www.mzv.cz/jnp/cs/)

Očekává se, že turisté ze 13 zemí osvětlených zeleně budou dodržovat opatření Covit-19, jako je nošení respirátorů ve veřejné dopravě a uvnitř a dodržování bezpečnostních opatření stanovených v restauracích, hotelech a sportu a zdraví. Zařízení. S omezením epidemie se tato omezení postupně uvolňují. Návštěvníci však musí mít s sebou očkovací listy, pokud navštíví hotel nebo restauraci nebo zdravotní zařízení, divadlo nebo kino. Skupinové prohlídky jsou nyní povoleny u malého počtu lidí ve venkovských palácích a chatách a až 1000 lidí se může zúčastnit venkovních kulturních akcí. Pokud vše půjde dobře, vláda plánuje v letních měsících povolit koncerty se 7 000 diváky.

READ  Skotsko-Česká republika | Skotsko vs Česká republika UEFA EURO 2020 Náhled: Kam se podívat, Týmové zprávy, Průvodce formulářem | UEFA EURO 2020