16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká nezaměstnanost v červnu klesla na 3,7%

Nezaměstnanost v České republice klesla již čtvrtý měsíc za sebou. V červnu klesla na 3,7 procenta, což je o dvě desetiny procentního bodu vyšší než v květnu a stejně jako loni v červnu.

Hlavním důvodem poklesu byl start ekonomiky po vydání opatření proti šíření koronového viru.

Podle výzkumníků a Úřadu práce ČR míra nezaměstnanosti významně nevzroste a v následujících měsících může i nadále mírně klesat, pokud se nezhorší epidemie a nezhorší opatření.

Potlačením antivirového programu by neměla být nepříznivě ovlivněna situace na trhu práce tak, aby vláda přispívala na mzdy společností.

Ve srovnání s předchozím měsícem poklesl počet uchazečů o zaměstnání v evidenci úřadu práce asi o 12 500 na 273 302, zatímco počet volných pracovních míst se zvýšil o 9 000 na 355 612.

Ve srovnání s loňským rokem hledalo práci v červnu letošního roku o 3 665 lidí více, ale počet volných pracovních míst se také každoročně zvýšil o více než 20 000.

Důvodem dalšího poklesu nezaměstnanosti je podle odborníků hlavně podpora epidemie a nedostatek pracovníků ze zahraničí. Trh práce je ovlivňován sezónními pracemi ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, rybářství, živočišné a potravinářské výrobě, pohostinství, prodeji nebo službách.

Úřad práce tvrdí, že pokud se epidemie zhorší a současná opatření nebudou zpřísněna, v nadcházejících měsících by mohla nezaměstnanost mírně poklesnout. Například v oblasti gastronomie a hotelnictví se neustále zvyšuje počet volných pracovních míst.

Podle ekonomů prozatímní vládní program Antivirus pomohl zvýšit nezaměstnanost, díky čemuž zaměstnavatelé nebudou muset propouštět pracovníky. Od té doby byly poskytnuty tři příspěvky.

Od 12. března loňského roku, tedy do vyhlášení prvního výjimečného stavu, do konce května letošního roku budou moci dostávat peníze na mzdy lidí od uzavřených továren a společností s omezenou výrobou a službami kvůli ztrátám. Poptávka, personál a suroviny.

READ  Česká republika získala čtyři juniorské a 23leté tituly ve slalomu světa v kanoi

Do konce října se vláda rozhodla vyplatit část kompenzace izolovaným a izolovaným pracovníkům.

Ranní reklama v Praze.