19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká média chválí postavení Vietnamu při řešení otázek námořní bezpečnosti

Česká média chválí postavení Vietnamu při řešení otázek námořní bezpečnostiPředseda vlády Pam Minh Chin se 9. srpna účastní otevřené debaty OSN o námořní bezpečnosti na vysoké úrovni (Foto: VNA)

Praha (VNA) čeština
Média zveřejnila několik článků v reakci na nedávný projev vietnamského premiéra Rada bezpečnosti OSN (UNSC) Otevřená debata o námořní bezpečnosti na vysoké úrovni a ocenila úlohu země při zajišťování námořní bezpečnosti.

E-noviny halonoviny.cz ve svém článku zveřejněném 12. srpna zdůraznily, že Vietnam jako pobřežní země vynakládá úsilí, aby pomohl chránit a zlepšovat Námořní bezpečnost.

Citovala to premiérka Pam Minh Chin UNSC Diskuse předložila návrhy, které mají pomoci řešit výzvy námořní bezpečnosti, zejména potřebu zvýšit povědomí o důležitosti oceánů a hrozbách pro námořní bezpečnost.

Článek citoval námořní bezpečnost jako globální problém, který země nezvládá, že je nutná spolupráce mezi zeměmi, aby bylo možné účinně reagovat na společné bezpečnostní výzvy, a že Vietnam byl připraven spolupracovat se zeměmi v regionu. A aktivně se zabývá otázkami námořní bezpečnosti ve světě, čímž podporuje mír a prosazuje udržitelný regionální a globální rozvoj.

Podle autora poznámky předsedy vlády odrážejí podporu Vietnamu při řešení problémů námořní bezpečnosti mírovými způsoby v souladu s vietnamským mezinárodním právem a rozsáhlou plavbu Úmluvy OSN o mořském právu (UNCLOS) v mezinárodních námořních oblastech pro regionální a mezinárodní mír, stabilitu a rozvoj.

Web parlamentnilisty.cz přivítal vietnamskou politiku mírového řešení otázky Východního moře v souladu s mezinárodním právem a úmluvou UNCLOS z roku 1982, která byla proti jednostranným akcím, které porušovaly mezinárodní právo, a potvrdila platnost UNCLOS a rozhodnutí vynesená v roce 2016 Stálou arbitráží Soud.

Psalo se v něm, že názor Vietnamu, na který v debatě zdůraznil premiér Xi, má podporu Evropské unie a evropských zemí.

Dopis také poukazuje na to, že jednostranné kroky Číny, jako je vytváření a militarizace umělých ostrovů ve východním moři, nebo její zastrašování a nátlak na bránění legálním ekonomickým aktivitám zemí ASEAN, podléhají jejich svrchovanosti a jurisdikci ve východním moři. Mezinárodní právo a UNCLOS, podepsané Čínou.

READ  Jak NYC's Colach Kings zmátli Newyorčany na Czech-Tex Banquet - měsíčník v Texasu

Nedávná vojenská cvičení Číny poblíž vietnamského souostroví Hongkong (Paracel) narušují suverenitu Vietnamu, staví se proti prohlášení o chování stran ve Východním moři (DOC), komplikují situaci a nepříznivě ovlivňují světový mír a stabilitu, píše se v článku.

Je to důležitá mezinárodní lodní trasa do východního moře a Evropská unie a evropské země podporují vizi řešení problému východního moře prostřednictvím mírových akcí v souladu s východním právem a úmluvou UNCLOS.