16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Česká Bliskova se nakonec dostala do semifinále Wimbledonu

Tennis – Wimbledon – All England Lawn Tennis and Crocket Club, London, UK – 6. července 2021 Carolina Bliskova z České republiky slaví své vítězství ve čtvrtfinále nad Victoria Kolubic REUTERS / Paul Shields ze Švýcarska.

LONDÝN 6. července (Reuters) – Carolina Blisková v úterý postoupila do semifinále wimbledonského semifinále vítězstvím 6: 2, 6: 2 nad málo známou Švýcarkou Victorií Golubicovou.

Žádný hráč se před tímto týdnem ani neobjevil v posledních osmi Pulscart Majors, ale byla to bývalá světová jednička, česká Bliskova, která na zaplaveném kurtu udělala skvělý zážitek.

“Je to velmi šťastné. Toto je moje první semifinále. Poprvé na tomto letošním kurtu. Musel jsem velmi tvrdě pracovat, abych se dostal na tento kurt,” řekl 29letý hráč s druhou nasazenou Arnou Sapalenkovou z tuniského týmu. Zabur nebo Bělorusko.

„Budu si užívat tento okamžik, protože se mi to nikdy nestalo.“

Toto je velmi hlasitý problém na Court One, ale ne proto, že hráči vytvořili podvod.

Silný déšť, který zasáhl průsvitnou střechu, často přehlušil hluk střel vyměňovaných hráči a jeho hra v prvním setu skvěle padla poté, co Colubic vyrovnal rozdíl 2-2.

Osmá nasazená Bliskova postoupila do následujících sedmi her a na cestě propadla pouhé čtyři body, aby zvedla první set, když postoupil 6-2 3: 0.

Kolopik má známý jednoruční bekhend, ale byly zaznamenány pouze výstřely z jeho ochranné známky, protože Bliskova se ukázala jako rozhodný hasič.

Fantasticky se vrátil tím, že v předchozím singlu porazil 66. Colby Czech o set a 4: 2.

Blisskova tyto plány rychle vyčerpala, pokud v úterý doufala v další velký únik od fanouška Harryho Pottera, aby se mohla dostat do první švýcarské země, která se dostane do semifinále žen po Martině Hingisové v roce 1998.

READ  Podpis West Hamu Alex Krall přesouvá české protějšky Thomase Suzka a Vladimíra Kufala do Londýna

Bliskova stála na ploše 6 stop 1 a pokračovala v palbě raketami rychlostí 116 mil za hodinu, což byla poslední píšťalka, která vyhodila Kolopikův podvod.

Tváří v tvář setu tří bodů zlomu za stavu 4: 2 ve druhém setu ji služba dostala z potíží, což Čechům umožnilo vyhrát forhend na kolejišti Colic, přestože v další hře nashromáždila své první tři mečboly.

„Cítím, že postupuji v každém zápase, zlepšila jsem své kroky. Cítím se velmi fit,“ řekla Blisková, která dosáhla posledních čtyř, aniž by odhodila jediný set.

„Cítím, že moje hra za poslední dva týdny byla velmi dobrá v praxi i v soutěžích. Měli jsme nějaké dobré produkty a doufáme, že můžeme pokračovat.“

Zpráva Prity Sarkar, úpravy Ken Ferris

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.