19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Češi jsou první EU, která poskytla dar na litevsko-běloruské embargo

Vilnius 7. září (Reuters) – Česká republika se stala prvním členským státem EU, který financoval stavbu bariéry pro Litvu na hranici s Běloruskem uprostřed imigrace a nadcházejících vojenských cvičení vedených Ruskem.

Český dar v hodnotě půl milionu eur přichází v době, kdy Litva nutí EU financovat tři metry vysoký plot, který se táhne na 500 km (315 mil) za cenu zhruba 152 milionů eur.

Evropská unie (EU) obvinila běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka z vyslání imigrantů z Blízkého východu do Evropské unie za porušování lidských práv.

„To vysvětluje, proč musíme lépe chránit vnější hranice EU a plně podporovat členské státy včetně Litvy.“

„Lukašenkovy odvážné činy by měly uvalit další sankce proti běloruskému režimu,“ řekl novinářům.

Litva letos přijala více než 4 000 migrantů, což je nárůst z 81 v předchozím roce. Polsko a Lotyšsko také zaznamenaly nárůst počtu imigrantů z Běloruska.

Polsko ve čtvrtek vyhlásilo výjimečný stav ve dvou regionech sousedících s Běloruskem, přičemž viní svého souseda Varšavu a nárůst nelegální imigrace při vytváření cvičení Rusko-Bělorusko „SABAT-2021“ tento týden. Přečtěte si více

Zpráva Andrease Cituse ve Vilniusu; Úpravy Angus Maxwan

Naše standardy: Zásady nadace Thomson Reuters.

READ  Euro 2020, aktualizace aktuálního skóre: Nizozemsko vs. Česká republika 16. kolo: De Zhang, Deboy Start for Dutch; Shik vede českou linku