Byt pro milovníky technologií je trochu vágní a trochu šílený

Byt působí na první pohled nevázaným dojmem, a to je v pořádku, protože přesně takové byly touhy a myšlenky jeho majitele.

„Vede mezinárodní společnost, hodně cestuje a miluje atmosféru designových hotelů.“ Architekti Jan Antal a Martin Stara ze studia Perspective, kteří navrhli interiér bytu, a to i doma, si řekli, že se chce cítit jako na dovolené.

Při přeměně bytu architekti začali dolaďovat původní matoucí design. Osvobodili prostor nadbytečných příček, čímž je otevřeli a přirozeně osvětlili.

„Jednotlivé oblasti a objekty jsou bezproblémově propojeny a pokoje jsou rozděleny pouze posuvnými skleněnými dveřmi. Lze je však dokonce vložit do vestavěných skříní a úplně zmizet.“

Investor oceňuje zejména otevřenost a schopnost snadno změnit design bytu pomocí posuvných dveří. „Věděl jsem, že to bude obtížná implementace, protože jsem chtěl velmi atypické řešení. Největší přidanou hodnotou byla přidaná hodnota práce architektů, kteří byli schopni najít inovativní řešení. Ani bych neměl na mysli úplně změnit dispozici budovy.“

Šedá litá podlaha je jedním z prvků spojených s bytem, ​​stejně jako dýha z exotického dřeva.

Foto: BoysPlayNice

Po malém rozhledu po bytě návštěvník zjistí, kolik si architekti představili. Například stěny neoddělují jednotlivé zóny, ale použité materiály, což je velmi intuitivní a zároveň vizuálně příjemné.

Dýha z exotického dřeva je nahrazena perforovaným kovem, který je zase z drátěného skla atd. Aby se zabránilo pocitu rozštěpení, dávají bytu jeden propojený prvek, který dodává pocit kontinuity ve všech jeho částech. Jedná se o tvarovanou šedou podlahu běžnou ve všech místnostech.

Další formou, která spojuje všechny místnosti, jsou průmyslové detaily a případně prvky, které evokují průmyslový dojem. Kromě již zmíněného drátěného skla jsou zde například různé detaily z kovu a bíle lakovaných cihel a pozornosti hostů rozhodně neunikne ani dvojice lamp nad jídelním stolem. Zákazník však chtěl k tomuto základnímu vzoru přidat další prvek, který by na první pohled mohl jít dlouhou cestou. Ale architekti to dokázali dokonale integrovat.

READ  Strýc Upřímné vyznání: Co se stane s jeho kariérou a jaké jsou jeho plány do budoucna?

„Klient chtěl, abychom v prostoru použili netradiční dýhu s výraznou grafikou. Proto jsme provedli skeny dřeva a sestavili vzor tak, aby skutečně vynikl,“ pamatují si.

Další zajímavou vlastností je vytvoření perforovaného posuvného panelu, který odděluje koupelnu od ložnice. Málokdo by si myslel, že byl vytvořen podle vzoru na tričku architekta.

Areen DJ …

Foto: BoysPlayNice

Jak již bylo zmíněno dříve, elektronická hudba je velkou láskou majitele bytu. Není tedy divu, že na místě, kde nepřipravený návštěvník očekává studii, je DJ pult se všemi zařízeními a nad ním výmluvný, techno-milující neonový nápis. To je to, co majitel používá v teplých letních dnech. Byt je propojen s prostornou terasou, která se může rychle změnit na taneční parket. Mohou své hosty velmi dobře pobavit.

„Lidé jsou zpočátku často překvapeni, protože většinu prostoru dosud neobjevili. Už jsou na to zvyklí, ale pak se vždy těší, až se budou moci znovu vrátit,“ říká spokojený majitel.

Technické údaje

Užitná plocha: 118 m²

Lampy nad jídelním stolem: Shibari, Puma

Průmyslové rukojeti: Buster + parta

Klíče z nerezové oceli: cesta

Konferenční stolek: Kolekce Diesel Moroso

Written By
More from Arzu

Babisch a Hamatchik se nedohodli na změně daní a posunu v dodatcích

Bylo rozhodnuto, že koaliční rada bude diskutovat o změně daní po zrušení...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *