Britský vědec uvedl, že léčba všeho může významně snížit počet obětí Covid

Hill dospěl k závěru na základě analýzy jedenácti různých studií zahrnujících více než 1400 dobrovolníků. Výsledky ukázaly, že ivermektin dokázal snížit úmrtnost pacientů o 80% ve srovnání s těmi, kteří dostávali placebo, a bylo také možné rychleji vyčistit tělo od koronaviru (přibližně za pět dní ve srovnání s obvyklými deseti).

Podle databáze Science Direct, která poskytuje odborné články z recenzovaných časopisů a knih, je ivermektin schopen dosáhnout významného snížení virové RNA do 48 hodin. Antiparazit je navíc schválen Evropským úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

Většina z těchto studií byla provedena v rozvojových zemích a pod záštitou Světové zdravotnické organizace. Konečné závěry studií by měly být k dispozici až v následujících měsících. „Pokud budou tyto trendy pokračovat, můžeme hovořit o bypass terapii,“ říká Andrew Hill.

Odborníci však trochu tlumí nadšení a poukazují na to, že výsledky studií jsou pouze předběžné. Dodali, že stejně slibné byly i jiné léky, jako je hydroxychlorochin nebo tocilizumab, ale jejich přínos při léčbě viru Corona nakonec neexistoval.

Ivermectin je široce dostupný, ale je předepsán. Vědci, kteří studují antiparazity, se v současné době domnívají, že může „paralyzovat nervový systém“ koronaviru a zabránit jeho reprodukci.

READ  Valinjkův syn se tajně setkal s obviněným Avachulem poté, co byl propuštěn z vazby
Written By
More from Arzu

Groszmannová, těpán a Stárková získaly ocenění Thálie

Sdružení organizovaných aktérů již dříve oznámilo, že Hanna Bauerová a Joseph Abram,...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *