19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

bne IntelliNews – VISEGRAD BLOG: České hlasování o nedůvěře může být cliffhanger

Hlasování o nedůvěře bylo ve střední a východní Evropě tradičně politickým dramatem. Pesimistické opoziční strany, které přitahují politickou pozornost, požadují hlasy každý rok nebo více, a pokud si jsou dobře vědomy, nemají šanci zvítězit. Někdy je opozice spokojena s jejich postupnými porážkami, je šokována skutečným hlasováním, neví, co má dělat – ČSSD V roce 2009 svrhl Mirek Topolnekovou vládu„Na přelomu země se točí jako prezident EU.

Hlasování o nedůvěře v českou dolní komoru 3. června však může být skutečným cliffhangerem, což dokazuje, jak tvrdě bojovala v říjnových všeobecných volbách. Opozice potřebuje 101 hlasů, aby sesadila menšinovou vládu ANO a ČSSD miliardáře Andrzeje Babise, která má ve 200-členném parlamentu jen 92 křesel. Vláda spoléhá na formální dohodu o zachování moci u staré 15místné stalinistické komunistické strany, ale tanky budou bojovat v dubnu. Vyloučeno ze smlouvy„Tvrzení, že vládnoucí strany jim neposkytly pojistné výhody, které slíbily.

To vyvolalo liberální a pravicovou opozici Volit„Nejen vláda – krok, který vyvolal bouři kritiky, protože k němu dochází jen zřídka, když se země vymanila z výluky viru koróny (COVID-19), přičemž do dalších všeobecných voleb zbývají stejně čtyři měsíce.

Prezident Miloš Zeman, který za poslední desetiletí uzavřel s Bobbym vzájemnou odporovou dohodu, opakovaně trval na tom, že Bobbyho znovu jmenuje do funkce předsedy vlády až po hlasování.

Hlasy však mohou být docela významné. Pokud to půjde, ublíží to Bobbymu před volbami a vyvolá odpor, což zvýší rychlost, s jakou se již průzkumy veřejného mínění projevují.

Nebo může být hlasování odvoláno. Existuje také velká možnost, že se rozumný starý Zeman otupí a on se může rozhodnout jmenovat svou vlastní vládu, která radikálně změní volební prostředí a paradoxně pomůže Bobbisovi znovu získat moc. V této situaci někteří analytici varují, že opozice padá do pasti.

Tanec sedmi závojů

Letos se česká politická scéna změnila, protože opozice konečně sjednotila svou akci a vytvořila dvě silné aliance, které budou spolupracovat na svržení Bobbyho. To byla dlouhodobá poptávka protestního hnutí milionů Masivní protesty proti Bobbies v roce 2019. COVID-19 potlačila protesty a pokus jejího vůdce najít politickou stranu selhal, ale nyní je přesvědčen, že jednoho z jejích hlavních cílů bylo konečně dosaženo.

READ  Chorvatsko 1-1 Česká republika: Trest Patricka Schicka zastaví sex na posledních 16

Liberální aliance Pirátské strany a starostů a nezávislých (STAN) má v současné době 28 křesel v dolní komoře a vede v anketách, zatímco středopravá Aliance SPOLU (včetně občanských demokratů, křesťanských demokratů a TOP 09) patří 40. a druhý. To znamená, že musí předat návrh 101 hlasů od zbývajících 40 opozičních poslanců, což znamená, že musí dosáhnout 101 hlasů, což znamená, že téměř všichni poslanci se připojí k okrajovým stranám KSCM a krajně pravicové SPD.

SPD Domia Okamury uvedla, že podporuje hnutí sebevědomí, ale KSCM provádí tanec sedmi závojů, někdy poukazuje na to, že podporuje toto hnutí, někdy naznačuje, že jde ven z místnosti nebo odchází od síly. Dlouholetý vůdce strany Vojtek Philippe čelí oběma stranám a tvrdí, že se dostal pod těžký útok ze strany soupeřů, protože nejhorší volební čísla strany ukazují jen málo ve prospěch buržoazního milionáře. Podle nedávného rozhovoru s Philipem odhalí postoj své strany krátce před hlasováním.

Konspirační teoretici – rostoucí komunita zde – spekulují, že rozhodnutí KSCM ukončit podporu vládě by nemělo být tragickým pokusem o opětovné získání určité důvěryhodnosti. Tato strana mohla být vojákem v rukou zemského šachového velmistra prezidenta Ziemanna, který vždy zacházel s tradičními paradigmaty české politiky s větší úctou než s většinou.

Místo toho, aby Bobbymu umožnilo pokračovat ve funkci v případě referenda, může Zeman plánovat jmenování své prozatímní vlády. Stejně jako když se zhroutila vláda předsedy vlády ODS Petera Negase V červnu 2013. To mu umožní ovládnout politiku země až do voleb, a to navzdory klesající síle jeho tradičních spojenců KSČM a ČSSD.

Může jej také provést prezident – Dlouholetý zastánce vřelých vztahů s Ruskem A možná ruská účast na expanzi Jaderná elektrárna Dugovani – Obnovit dvoustranné vztahy po dubnové diplomatické krizi v důsledku odhalení údajné účasti na infiltraci Kremlu Vrbetice Arsenal v roce 2014.

READ  Chorvatsko vs Česká republika: Euro 2021 Forecast, Kick Off Time, Group News, Location, h2h, Contradictions

Paradoxně bude odchod z funkce Bobbisovi skutečně přínosem, protože bude propuštěn do kampaně na příští čtyři měsíce a opoziční strany mohou hasit své požáry v německém kabinetu.

“To, co by mohlo změnit průběh loňského roku, může být hlasování o důvěře,” říká vysoký politický komentátor Jiří Behe.

Díra je hluboká

Přesto, i když to dostatek komunistů nedokáže podpořit nebo dokonce projde, hlasování o vyslovení nedůvěry pravděpodobně brzy selže, ale Zaman zůstává u moci.

Ať tak či onak, Bobby bude v defenzivě a bude čelit tvrdé bitvě o přijetí jakékoli významné legislativy nebo vítězství v znovuzvolení. Hodnocení jeho hlasování již rok klesá a nedávné studie uvádějí ANO na třetím místě.

Nedávné události uvrhly bývalého obchodníka s hnojivy do díry. Policie doporučila, aby byl stíhán pro obvinění z podvodu v souvislosti s jeho žádostí o pomoc EU Konferenční centrum Storks NestJe nepravděpodobné, že by se státní zástupce, který již jednorázový poplatek odmítl zaplatit, odvážil jít s ním.

Účetní dvůr EU rovněž zjistil, že je ve střetu zájmů, protože nadále kontroluje svou agrochemickou skupinu Agrofert. Bobbis to spojil prokázáním případu auditorů – sestavením vlády (a Agrofertu). Napadnout rozhodnutí EU Pozastavit financování své společnosti před Evropským soudem.

Případ Vrbetice mohl být koncipován jako úspěšný krok k odvrácení ruských špiónů, ale ne vlády Pokřivené diplomatické zprávy Některé země byly zapojeny do vyhoštění ruských agentů. Přesto jako obvykle Babis unikl většině viny za porážku a nešťastného vůdce ČSSD a ministra vnitra Johna Hamaskeho nechal jako padlého chlapce. Tajemně naplánovaná cesta do Moskvy.

Docházejí oběti

Nejškodlivější, Čechov má druhou nejhorší úmrtnost na světě (po Maďarsku) Pro úmrtí COVID-19 na milion lidí. Bobbis je nyní jeho pátým ministrem zdravotnictví Peter Arenberger vystřelil Když opustil oběti, musel znovu jmenovat svého šéfa. Jak slíbil Bobbis, poukazovalo by to na oteklý rozpočtový deficit během epidemií, protože opozice často obviňuje, pokud není odhodlaným lídrem bankrotovat.

READ  Podpis West Hamu Alex Krall přesouvá české protějšky Thomase Suzka a Vladimíra Kufala do Londýna

Jelikož uvolňování vakcín a omezení zamykání bylo tak pomalé, je nepravděpodobné, že by Bobbies v době voleb měl prospěch z „odskoku“ při oživení ekonomiky. Nejnovější průzkum umístil Bobbiesovu stranu ANO na třetí místo s 19,4%. Aliance Piráti / Stan vyhrála 27%, přičemž SPOLU získala 20,7%.

Obě koalice odmítly s Bobbym spolupracovat a plánují společně sestavit vládu. Tvrdí, že mají povinnost pokračovat v hlasování o důvěře bez ohledu na rizika, která dláždí cestu prezidentskému „spiknutí“.

“Osvědčený střet zájmů Andrewa Bobbiese, [Health Minister Petr] Případ Arenberger, návštěva ministra Hamáska v Moskvě, selhání naší diplomacie v případě Virpatis. Jen za poslední měsíc existovalo několik důvodů, proč vláda požádala o vyslovení nedůvěry v normální zemi, “uvedl Witt Ragusan, šéf STAN.

Bobby nyní nemá žádné potenciální spojence, protože přiláká jejich voliče. Jeho současný spojenec, sociální demokraté, nepřekročí hranici 5% do parlamentu a nějakým způsobem odmítl znovu spolupracovat s telefonicky oděným milionářem.

Vstup do smluvního KSCM (6,2%) nebo rostoucí SPD (13%) je vysoce kontroverzní a v žádném případě nebude stačit.

Bobbyho nejlepší možností je pokusit se přerušit spojenectví SPOLU, možná tím, že se vzdá PM, Příležitost, kterou už využil. Když ji sociální demokraté odmítli podpořit, OOL – klíčový člen SPOLU – již pomohl projít rozpočtem ANO na rok 2021. Přestože je Rétorický záliv všudypřítomný, v zásadě se zdá být přirozeným spojencem miliardářského podnikatele.

Zaman může nabídnout první šanci na sestavení vlády po volbách a frustrující snahy opozice pustit se do práce, aby sem znovu přišel pomoci Bobbymu. Pokud by bylo referendum správné, rozsah vítězství opozice by z tohoto Gambitova aktu neudělal ani to, že by vlastnil ústavní většinu, což by hrozilo, že prezidenta donutí odstoupit.