19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

bne IntelliNews – Slovenský investor Kiruba odsouzen americkým soudem za obtěžování českého miliardáře Bagaly

HlidaciPes.org obvinil slovenského investora Paula Kirubu z hanobení českého miliardáře Stenka Bagla federálním soudem v Jižní Karolíně v USA a ze snahy o zastavení operace 23 milionů dolarů. .

Bagala podal na federální soud v USA trestní oznámení na Kirubu a požadoval odškodné více než 76 milionů dolarů. Soud nyní upraví náhradu škody.

Kontroverzní slovenský aktivista zaměstnává demonstranty prostřednictvím crowdfundingu na vyžádání. Setkání na žádost majitele Adama Swarta dosáhlo dohody s Bagalou loni v lednu Veřejně se omluvil Pro jeho společnost „provedla protivládní kampaň proti panu Bagalovi“.

Byly také zaslány telefonní hovory a e -maily obtěžující americký Aspen Institute, Docs Art Center a Knihovnu Václava Havla v Praze a Design Museum v Londýně, kulturní aktivity financované milionářem. Byl také zřízen web s názvem StopBakala.org.

Prostřednictvím svého hlavního města Arca, Kiruba a Malý podíl zdrojů nového světa v Bagdádu, Těžařskou společnost vlastní společnost OKD. Kiruba následoval svůj obvyklý postup a svými akciemi zahájil reklamní kampaň proti Bagale, aby jej bylo možné koupit se ziskem, ale místo toho byla společnost v roce 2016 prohlášena za bankrot a Znárodněn. Gruba – předal státní vyznamenání českému prezidentovi Miloši Zemanovi, vášnivému kritikovi Bagdádu – nedávno prohlásil bankrot kvůli finančním problémům Arca Capital.

“Jádrem případu byl pokus ukázat, že vydírání bylo pokusem o vydírání peněz, prováděné pomocí taktiky obtěžování. Snahy Kiruby pošpinit Vinovu obchodní pověst,” řekla mluvčí Bakalova vedení BM Šárka Samková.

„Je to skvělé rozhodnutí. Vítám, že soud uznal vážnost činů Paula Kiruby, které sužovaly moji rodinu a mé blízké po mnoho let s jediným cílem obohacovat se,“ řekl Bagala.

Bagala nyní žije ve virtuálním dobrovolném exilu, ačkoli nadále podporuje filantropické aktivity v České republice, kde má stále rozsáhlé mediální a některé další obchodní aktivity. Získal jmění získáním černých uhelných dolů OKD na Ostravsku, které z dolů vydělaly obrovské dividendy. Nyní však v zemi není příliš populární Odhodil svůj podíl v dolech Po pádu cen uhlí stát nechal vyzvednout kusy.

READ  Pobočky České pošty blízko víkendu funkční údržby - Brno denně