16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

bne IntelliNews – Brusel schvaluje národní plán obnovy šachu, ale varuje před střetem zájmů

Evropská komise schválila národní plán obnovy České republiky, ale kvůli pokračujícímu zájmu o spor mezi předsedou vlády Andrzejem Bobizem by bylo možné pozastavit dotace 180 miliard (7 miliard) korun.

Během setkání s Bobizem v Praze dne 19. července řekla předsedkyně Evropské komise Ursula van der Leyen: „Evropská komise zkontroluje, zda jsou prostředky vynakládány rozumně. Máme také nástroje na ochranu rozpočtu, protože jde především o peníze v EU. “

Na přímou otázku, zda by Bobbyho střet zájmů mohl zabránit praní peněz v České republice, odpověděl: „Financující společnosti musí poskytovat a shromažďovat informace o osobách, které stojí za nimi. Tyto milníky musí být splněny před první velkou schůzkou.

Auditoři EU zjistili, že Bobbis je v konfliktu zájmů, protože nadále kontroluje své agrochemické zásoby Agrofert. Agrofert, Největší český soukromý příjemce grantů EU„Nelze tedy získat přístup k žádným penězům placeným ze strukturálního fondu Unie. Peníze, které již Agrofertu vyplatil český stát, nebudou Bruselem vráceny a je třeba je vybrat, i když se vláda dosud nepokusila tyto peníze získat zpět.

Bobbies trvá na tom, že už nemůže mít kontrolu nad tím, co má, a Dvě pobočky společnosti Acrofert již zpochybňují blok provizí, který dostávají Finance EU. Auditoři však tvrdí, že svěřenecké fondy, které zřídil, nejsou skutečně nezávislé a že je hlavním příjemcem.

A co je nejdůležitější, Brusel může střet zájmů považovat za legitimní záležitost. Pokud Česká republika odmítne povolit tento zákaz financování Agrofertu a konflikt zájmů nebude vyřešen – Babiš rezignuje v říjnových všeobecných volbách nebo prodá svou společnost – mohlo by to zabránit Sekii ve výběru jakýchkoli záloh z fondu na obnovu.

Evropská unie uvedla, že bude Bobbiesův případ je vyšetřován, aby se zjistilo, zda představuje legitimní problém. Střet zájmů vyšetřuje také nově zřízená kancelář EU generálního prokurátora. Poslanci 10. června hlasovali pro přijetí opatření proti Bobbymu za porušení práva EU o střetu zájmů.

READ  Přiblížení Zlína: Do zahájení kvalifikační zkoušky ERC zbývá pouhých 20 dní a naučte se 20 faktů.

Komise má nyní nový nástroj na ochranu členských států před porušováním, které by mohlo použít její rozpočet proti Čechovovi. Podle nového mechanismu právního státu mohou být platby zadrženy, pokud v právním státě existují nedostatky. Může stáhnout jakékoli předběžné financování.

Maďarsko a Polsko Popření legitimity mechanismu u Evropského soudu. Evropský parlament mezitím přijal rezoluci, ve které hrozí, že podnikne právní kroky proti Komisi, pokud ji nepoužije.

Česká vláda tuto otázku odmítla.

John Hamasek, vůdce sociálních demokratů a místopředseda vlády, řekl 19. července: „Pokud bude materiál zaslaný vládou do Bruselu dokončen, problém nenastane a myslím, že byl vyřešen.“

Opoziční strany uvedly, že se nezúčastní doplňovacích voleb. „Peníze lze získat, pouze pokud české úřady zabrání Bobbymu v vrácení peněz jeho společnostem,“ uvedl vůdce Pirátů Evan Bardos na Twitteru. „Ale za současné vlády je těžké si to představit. Je to šílené,“ dodal.

The Národní programy obnovy a recese EU (NRRPs) 2 672,5 miliard Recovery and Recession Facility (RRF) is designed to plan the výdajs, with a total of $ 312,5 billion in dotations and 360 billion $ in debt to accelerates recovery from the Alliance. Vybavte COVID-19 tak, aby infikoval a udržitelně rostl.

V rámci RRF dostupného do roku 2026 obdrží Česká republika, která neplánuje využívat půjčky v rámci tohoto nástroje, 180 miliard Kč. Na předběžné financování je letos k dispozici přibližně 13%, tj. 23 miliard korun. Celkově NRRP země očekává náklady ve výši 209,9 mld. Kč, z nichž 180 mld. Kč pochází z EU.

České investice jsou rozděleny do šesti kategorií: fyzická infrastruktura a zelená změna (85,2 mld. Kč), digitální transformace (27,8 mld. Kč), vzdělávání a trh práce (48,1 mld. Kč), institucionální, regulační a podnikatelská podpora po Kovitovi (10 Kč). 8 miliard), výzkum a inovace (13,2 mld. Kč) a zdraví a regrese (12,4 mld. Kč).

READ  Hudební program v České republice

Mezi projekty Česká republika vynaloží 270 milionů dolarů na digitalizaci služeb uchazečů o zaměstnání a 390 milionů dolarů na digitalizaci vládních agentur a služeb, včetně systému zdravotní péče.

Železnice musí být modernizovány, elektrifikovány a modernizovány a země plánuje v budoucnu prokázat svůj dominantní automobilový průmysl investováním do udržitelného provozu.

Česká republika musí vynaložit nejméně 37% svých peněz na projekty v oblasti ochrany klimatu a dalších 20% na digitalizaci své ekonomiky. Český program tato kritéria splňuje, alokoval 42% předchozího rozpočtu a 22% digitalizace.

Mnoho členských států v celé EU se při předkládání konečných návrhů po dubnovém termínu potáhlo. Z východních členů tábora Bulharsko ještě nedokončilo své plány, pouze zatím jejich plány schválilo Slovinsko, Lotyšsko a Chorvatsko.

Maďarsko svůj plán dvakrát poslalo zpět. Poprvé použít úvěrový nástroj EU k financování transformace svých univerzit na nadace a zabránit tomu, aby je nadcházející vláda vedená opozicí ovládala; Komise již podruhé není spokojena s protikorupčním úsilím vlády.