Biden nominoval Austina do čela Pentagonu. Bude prvním černochem, který tuto pozici zastává

„Austin je velmi zkušený a respektovaný vůdce, který pracoval vzdáleně na mnoha klíčových pozicích v Pentagonu,“ řekl Biden.

Michelle Flournoyová, která měla jmenovat Hillary Clintonovou ministryní obrany, by vyhrála prezidentský úřad, kdyby vyhrála prezidentské volby před čtyřmi lety. Podle Politica však Biden čelil rostoucímu tlaku na jmenování Američana tmavé pleti do funkce ministra obrany.

67letý Austin je bývalým velitelem amerických sil na Středním východě. Bývalý mluvčí Pentagonu Politico uvedl, že tým Biden považuje Austin za bezpečnou volbu. Generál ve výslužbě je považován za „dobrého vojáka“, který plní agendu zvoleného prezidenta. Zdroj uvedl, že ve srovnání s Flournoyem by Austinovo jmenování nezpůsobilo takové napětí.

Bezpečnostní experti však poukazují na to, že od Austinovy ​​vojenské služby uplynulo necelých sedm let, což znamená, že ministrem obrany se může stát pouze tehdy, pokud mu Kongres udělí výjimku. Bude to podruhé za poslední čtyři roky a poprvé na Blízkém východě přijal další bývalý velitel USA Jim Mattis, který se v roce 2017 stal prvním ministrem obrany prezidenta Donalda Trumpa.

Biden v pondělí uvedl, že tento týden může oznámit také výběr generálního prokurátora. Do Vánoc chce nahlásit další volná místa.

READ  Nejextrmnj Volvo Crash: Od 30 m do UMK kvůli zlatým hodinkám
Written By
More from Arzu

Voliči potvrdili výsledky a zvolili Bidena prezidentem Spojených států

Aktualizace: 15.12.2020 00:11 Vydáno: 14.12.2020, 23:57 Washington – Joe Biden získal v...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *