BIATHLON ONLINE: Česká štafeta útočí na přední schody! David svítí

Ve Finsku se štafetový závod za týden vůbec nezdařil. České lyžařské hráče střelba úplně zrazila a bylo tu 7 penalt a celkem 11. místo s více než čtyřminutovou ztrátou na první Švédy. Jak Češi stříleli v 11:45 si můžete prohlédnout v podrobné reportáži na Sport.cz nebo v přímém přenosu na ČT Sport.

Český biatlon / Peter Slavík

Ve finském Kunteulahti podali Češi nejhorší střelecký výkon v štafetovém závodu v nedávné historii. Celkově museli projít sedmi penaltami a poslední 11. místo bylo pro ně vlastně malým zázrakem.

Včerejší sprint mohl přinést mírnou jistotu, že dnešní štafeta zlepší střelnici, ale žádný z českých sportovců nedokázal všechny cíle vyčistit. David přesto minul jen jednou, zářil na bruslích a obsadil páté místo jako poslední.

Přes jednu chybu David zaútočil na pódium. Nakonec to bylo páté

Druhou nejlepší Češkou v závodě bylo překvapení, Lucy Sharvatova, která projela třikrát, ale běžela velmi dobře a skončila na 24. Eva Buskarsikova absolvovala čtyřikrát, stejně jako Jessica Geslova.

Před týdnem ovládli štafetu Švédi, Francouzi skončili na druhém místě a Němci na třetím místě. Štafetový favorit Nurik skončil osmý.

Češi na závod vyrazí v neobvyklém pořadí. Začne Jislová, druhá část bude patřit Davidové, třetí část představí Puskarčíková a konec bude Charvátová.