16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Bel zahajuje výrobu UH-1Y pro Českou republiku

Dva UH-1 Y Venomy, přiřazené „stěračům“ Marine Light Attack Helicopter Scratron (HMLA) 169, mají přistát na japonské námořní námořní stanici (NAF) 15. července. NÁS. Specialista námořnictva / masové komunikace 3. třídy Benjamin Ringer

CRESTVIEW, Fla. – Bell Textron Inc., dceřiná společnost společnosti Textron Inc. Obnovila výrobu vrtulníku UH-1Y Venom pro prvního mezinárodního operátora. Společnost Crestview Aerospace dokončila první výrobu v osmi místnostech v zařízení Crestview na Floridě. Letoun uzavře finální montáž v montážním středisku Bel Amarillo.

Vrtulníky jsou součástí dohody amerického ministerstva obrany z roku 2020, která byla společnosti Bell udělena na výrobu a dodávku osmi vrtulníků UH-1Y a čtyř vrtulníků AH-1Z pro vládu České republiky.

„Je nám ctí a vděčný, že máme příležitost spolupracovat se společností Bell na pokračování výroby kabiny UH-1Y pro prvního mezinárodního zákazníka Crestview Aerospace,“ řekl Paul Colmire, hlavní viceprezident společnosti Crestview Aerospace pro strategii a rozvoj podnikání. „Crestview pokračuje ve vývoji stejně vysoké kvality a spolehlivosti jako mezinárodní vrtulníky Venom, které v současné době podporují letadla provozovaná námořní pěchotou Spojených států po celém světě.“

Bell dodal finální UH-1Y pro projekt US Marine Corps v dubnu 2018 a pokračoval v produkci a dodávce hudby AH-1 jako součást výrobní smlouvy H-1 pro 349 letadel H-1, včetně 16 UH-1. 1Y a 189 AH-1Z.

UH-1Y sdílí 85% shodnosti regionů s AH-1Z. Společná půda mezi letadly během výroby AH-1Z pro USMC pomohla udržet aktivní dodavatelské řetězce kritických komponent.

„Čas, logistika a lidský čas jsou strategické zdroje,“ řekl Mike Deslate, Bellův viceprezident a ředitel projektu H-1. „Mezi společnostmi Viper a Venom pomáhá společnost Common zajistit vše od výroby, údržby a upgradů a zároveň poskytuje nižší náklady na program a životní cyklus. To je skutečná taktická výhoda na mnoha úrovních.“

Jednomotorové motory UH-1Y a AH-1Z sdílejí dynamické komponenty, jako je integrovaný systém misí a čtyřlistý rotorový systém. Obě letadla jsou speciálně navržena a vyrobena pro cestovní operace. To vše dohromady, na rozdíl od jiných dvojčat vrtulníků, nabízí celou řadu vojenských operací.

READ  věděl jsi? V České republice existuje 'kostěný kostel'

Bell očekává výrobu pro námořní pěchotu počátkem roku 2022, po níž bude následovat výroba pro zámořské vojenské zákazníky. Ve výrobě Bell byly podepsány dva případy zahraničního vojenského prodeje, Bahrajn a Česká republika.