Babisch a Hamatchik se nedohodli na změně daní a posunu v dodatcích

Bylo rozhodnuto, že koaliční rada bude diskutovat o změně daní po zrušení vysokých mezd a postoje k projektu státního rozpočtu a zvýšení příspěvků. Vládní strany mají různé pozice. Babish schůzku zrušil, místo toho se setkal pouze s Hamaškem.

“Daňový konflikt je politováníhodný,” uvedl premiér po jednání a podle něj to bylo původně dohodnuto. Babiš jako zástupce poslanec přidal návrh na zrušení super platů a daní z příjmu ve výši 15 a 23 procent pro vyšší mzdy. Doplnil svůj návrh daně z příjmu ve výši 19 a 23 procent, přičemž zvýšil odpočet daně pro poplatníky z 24 840 na 30 000 korun.

Sněmovna schválila standard spolu s verzí PBS a dalšími změnami. Schodek veřejného rozpočtu by mohl dosáhnout 130 miliard korun. Balíček projedná Senát. ANO a ČSSD s ním projednávají své návrhy samostatně.

“Prostě jsme se to tehdy dozvěděli. Přenesli jsme se k mnoha věcem. Stále je otevřená otázka daňového balíčku, kde budeme sledovat vývoj v Senátu. Tam jsme se nedohodli,” řeklo TK vaše nadšení.

Podle Pinsa je střet v koalici kvůli daním nešťastný a na návrhu panovala původně shoda. „Stále existuje rozdíl v názorech na můj návrh na snížení daní na 15 procent,” řekl Babiš. „Uvidíme, jak na to Senát zareaguje.” Setkání však podle něj probíhalo normálně a je dobré říci všechno “tváří v tvář Čtyři oči “v koalici čas od času. Premiér věří, že koalice, navzdory svému” velmi velkému a odlišnému názoru “, fungují dobře a mohou odpovídat vašemu nadšení.

Došlo také ke sporu o dětské přídavky. Konsenzus spočíval v jeho zvýšení o 26 procent, ale ne o počtu dětí, které by jej měly dostávat. Nyní jich je kolem 240 000. Ministra práce Jana Malalová (SSD) tlačí na rodiny s příjmy více než 3,6násobkem životního minima, aby získaly přístup k této výhodě. Dalších 350 000 dětí obdrží peníze od státu. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) by rodiny s příjmy až 2,7násobkem minima měly dostávat dávky jako dříve. Hamashak řekl: „Myslím, že jsme se tam přestěhovali,“ ale nechtěl se k návrhu přiblížit, ale raději o něm nejprve diskutoval se stranou.

Zvýšení úroku bude stát dalších 0,4 miliardy korun. Na návrh ministryně Malalové bude ročně zapotřebí dalších 4,5 miliardy. Pokud by byl návrh na zvýšení životního minima úspěšný, stál by až dalších 15,2 miliardy ročně. Navrhovaný rozpočet tyto výdaje nezohledňuje. Nezahrnuje však zrušení super platu.

Written By
More from Arzu

Bál se Facebook útěku? Nová pravidla WhatsApp byla odložena

Ale radost těch, kteří si myslí, že nová pravidla WhatsApp nikdy nebudou...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *