Babička nechce spěchat ke zhroucení. Čtenáři TN.cz jsou také proti

Pokud třetí z pěti opatření vstoupí v České republice v platnost příští týden, znamená to zmírnění řady omezení. Velkou změnou by bylo otevření všech obchodů, které by měly být aktuálně zavřeny. Zároveň skončí noční zákaz vycházení a za určitých podmínek se otevřou také bary a restaurace. Přečtěte si více V tomto článku na TN.cz.

I když se ministři nemohou na procesu demontáže shodnout, Češi v tom mají jasno. Podle průzkumu redakčního týmu TN.cz lidé nesouhlasí se zrušením omezení boje proti pandemii od příštího týdne.

Více než 7 000 lidí hlasovalo pro zachování opatření, zatímco téměř 4 000 lidí následně vyzvalo ke zmírnění omezení.

Podle předsedy vlády Andrzeje Babise (ANO) se statistika počtu nakažených lidí v České republice nezlepšuje, jak chce vláda. „Situace stále není dobrá,” řekl Babish. „Je důležité si odpočinout a předem si promyslet.”

Jedním z nich je ministr vnitra ČSSD Jan Hamašik, který se domnívá, že situace zůstává nebezpečná. „Čísla neklesají tak, jak bychom si přáli,“ řekl Hamacic po středečním setkání ústředního krizového štábu a vyjádřil pochybnosti o tom, zda by se Česká republika příští týden dostala do třetí třídy omezení.

Ministr zdravotnictví Jean Platney (ANO) to však považuje za optimističtější. V rozhovoru pro MF DNES uvedl, že vláda se sejde mimořádně v neděli, aby demontáž mohla začít platit od pondělí. Kromě toho hodlá „transformovat“ Českou republiku na třetí úroveň omezení.

Některé státy vánoční procedury uvolňují. Více se dozvíte v následující zprávě:

READ  Real Madrid-Monchengladbach 2: 0, Liga mistrů Inter Milán končí! Real zachránil operaci výhrou a Atlético, Gladbach a Bergamo pokračují
Written By
More from Arzu

Jak funguje očkování proti COVID-19

„Pacienti registrovaní v tomto pořadí jsou pozváni lékařem.“ Řekla Yaroslav Kulhanková, vedoucí...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *