Austrálie zastavila vývoj vakcíny, protože dobrovolníci měli pozitivní test na HIV

Vakcína pravděpodobně bude fungovat. Zástupce australského ministerstva zdravotnictví Brendan Murphy uvedl, že pozitivní testy HIV na Valen mohou způsobit zmatek a sny občana země.

Australská vakcína prošla prvním testem a byla považována za slibnou kvůli velkému počtu protilátek proti koronaviru, které byly vyvinuty u testovaných osob. CSL a univerzita uvedly, že oprava chyby ve vakcíně bude trvat asi rok, což vedlo k rozhodnutí upustit od jejího vývoje. CSL a University of Queensland potvrdily, že platnost studie vakcíny covid-19 nebyla ohrožena.

Australská vláda původně chtěla od společnosti koupit 51 milionů dvířek vakcíny, místo toho koupila tašku od řady zahraničních vakcín, vzala 33,8 milionů a 53,8 milionů dvířek od Astra Zeneca a zajistila dvě vakcíny Novavax. Objednal jsem si deset milionů vakcín Pfizer.

Australský premiér Scott Morrison uvedl, že vláda nebude spěchat se schválením zahraničních očkování, protože země v současné době nemá Coronavirus. Premiér chce, aby měli lidé plný přístup k vakcíně, která pro ně bude požehnáním.

Podle BBC zaznamenala Austrálie s 25 miliony obyvatel v uplynulém týdnu pouze jeden domácí přenos koronaviru. Od doby, kdy byla epidemie zachycena, se v zemi nakazilo 28 000 lidí a 908 lidí na Coronavirus zemřelo.

Problmy trp im dal vakcny

Pozastavena byla také experimentální vakcína Sanofi / GSK pro covid-19. U lidí ve věku od 18 do 49 let měla tato vakcína imunitní odpověď podobnou těm, které produkovaly Covid-19. U starších lidí došlo k imunitní odpovědi.

STT vakcínu schválila. Pro odborníky bude obtížné prokázat, že nepracují

Sanofi a GSK oznámily, že jsou připraveny zahájit plnohodnotnou studii s cílem poskytnout účinnou vakcínu do konce roku 2021. Podle agentury Reuters šlo původně o podvod pro stovky, které si rezervovaly stovky milionů dveří ve snaze zastavit pandemii covidu-19.

READ  Do večera bylo infikováno 541 lidí a procento pozitivních testů vzrostlo

Ve Velké Británii byly společnosti Pfizer a BioNTech tento týden očkovány, aby vyšetřily případy negativních odpovědí na vakcínu. Zároveň doporučili lidem, kteří v minulosti měli závažnou alergickou reakci, aby vakcínu nepodstoupili. Pfizer uvedl, že během klinické studie nebyly pozorovány žádné alergické reakce.

Bezpenost vakcn si mus kad stt pohldat sm

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by případné nedostatky vakcín covid-19 měly být zkoumány řadou jednotlivých zemí. Mluvčí WHO Margaret Harisoffová na tiskové konferenci OSN v Enifu uvedla, že by lidé neměli být příliš pobuřující.

Dodala, že Světová zdravotnická organizace nyní přezkoumává údaje z klinických studií několika vakcín Covid-19. Doposud neschvalovaly v těchto dnech nouzové použití těchto vakcín. Poznamenala, že hlavní věcí, na které nám záleží, je bezpečnost.

Written By
More from Arzu

Jako prezident sjednotím Američany, jak slíbil Biden ve svém projevu o vítězství

Biden začal svůj projev živě a běžel na připravené pódium. „Národ a...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *