16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

ASEAN, Česká republika usiluje o standardizaci celních postupů | Obchodní

ASEAN, Česká republika usiluje o standardizaci celních postupů Nakládka nákladu v přístavu Kai Mep v provincii Baria Wung-tao (Foto: VNA)

Praha (VNA) – Skupina Asociace národů jihovýchodní Asie (ASEAN) ve spolupráci s Celní správou České republiky uspořádala webinář k zavedení elektronických cel. evropský Země.

Indonéský velvyslanec Česká republika Akce společně předsedali Kenzi TV Akoningsih, předseda skupiny ASEAN v Praze a náměstek generálního ředitele celní správy České republiky, Trussir Jiří.

Přitahovalo účast více než 30 delegátů ze šesti velvyslanectví ASEAN v Praze a zástupců českých podniků.

Toma Kokorek, odborník odpovědný za celní odbavení, poskytl přehled českého celního systému.

Řekl, že celní pravidla země budou sloučena a budou v souladu s pravidly EU. Členské státy však mohou samy rozhodnout o dani z přidané hodnoty (DPH) a zvláštní spotřební dani.

Ve své prezentaci se zabýval postupy celního odbavení při vývozu, dovozu a vývozu v České republice, včetně postupů registrace elektronických podpisů a registrace k celní kontrole.

Pouze asi dvě procenta případů celního odbavení v zemi jsou vyřizována v tradičním formátu, zatímco zbytek probíhá elektronicky, uvedl.

Na webináři se účastníci podělili o představy o faktorech, jako je standardizace produktu, certifikace původu a postupy zasílatelství.

Podle Nguyen Thi Hong Tui, vietnamského obchodního poradce pro Českou republiku, seminář usnadňuje rozvoj obchodu mezi ASEAN a Českou republikou, buduje vztahy s místními celními úředníky, vytváří informační kanály a usnadňuje postupy.

Navrhl, aby byly organizovány další semináře se specifickými tématy, které by propojily podniky v členských zemích a další organizace, které se specializují na izolaci zvířat a rostlin nebo pravidla obchodního skóre.

Řekl, že země ASEAN jsou potenciálním trhem a slibným investičním prostředím, kde se český stát a podniky zajímají o budoucnost.

Dodal, že země ASEAN uznávají, že tradiční ruční práce, zemědělské produkty, potraviny a základní spotřební zboží mají mnoho příležitostí vstoupit na český trh, což je most k proniknutí na trh EU.

READ  Česká vesnice / New Bohemia Main Street District dává nový život historické oblasti

Pokud jde o dvoustranné obchodní vztahy, je Vietnam po Malajsii druhou největší zemí ASEAN, pokud jde o příjmy z dovozu a vývozu s Českou republikou.

Dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a Vietnamem (EVFA) je jednou z prvních zemí, které uznaly Vietnam a Evropskou unii, včetně České republiky.

Jednou z největších výhod EVFDA je 99% odstranění cel, což šetří náklady pro vietnamské, české a evropské vývozce a dovozce. Vytváří příležitosti pro české podniky k vývozu zboží do oblastí, jako je textilní oděvní průmysl, sklo, automobil, strojírenství, potravinářství a chemie.

Vietnam má akční plán k provedení závazných pravidel dohody o pevném obchodu, která zahrnuje závazek k udržitelnému řízení rybolovu, a Tui uvedl, že země vyvinula velké úsilí v boji proti nezákonnému, neregulovanému a neregistrovanému rybolovu. Do životního prostředí. /.