Americký senát vetoval také Trumpov obranný rozpočet

Agentura Associated Press uvedla, že většina republikánů byla také proti prezidentovu vetu, přičemž 81 senátorů hlasovalo pro rozpočet a pouze 13 bylo proti.

Senát se pro nový rok setkal neobvykle kvůli rozpočtovému účtu ve výši 740 miliard USD (asi 16 bilionů Kč) s názvem zkratka NDAA. Již během prvního procedurálního hlasování o omezení debaty hlasovalo 80 zákonodárců pro a pouze 12 proti. Tím se vyjasnila rovnováha sil, která hovořila proti Trumpovi, přestože republikáni mají většinu v Senátu.

„Senát se zaměří na toto: Dokončení každoroční obranné legislativy … Schválili jsme ji 59 let za sebou a schválíme 60. zasedání Národní výzvy, než Kongres v neděli uzavře své zasedání,“ řekl před hlasováním předseda Senátu Mitch McConnell. .

Již během hlasování Sněmovny se velký počet republikánů postavil proti prezidentovi a 109 z nich hlasovalo ve prospěch rozpočtu na obranu po boku demokratů. Podobně se chovali i republikáni v Senátu a Trump před odchodem z Bílého domu zasadil těžký úder Kongu. Ve všech případech se bránila jeho předchozí větě.

Trump vetoval zákon o národní obraně před Vánoci. Požadoval mimo jiné, aby zákonodárci zavedli ustanovení o zrušení standardu, který umožňuje současnou podobu digitálních platforem, kterou hlava státu popisuje jako zaujatou na úkor republikánů. Nelíbila se mu ani klauzule o přejmenování vojenských základen se jmény generálů, kteří bojovali v občanské válce v letech 1861 až 1865 na straně Konfederace.

READ  Online: Puskarkov ve tafet dvakrt dobjela, b Jislov
Written By
More from Arzu

Jako prezident sjednotím Američany, jak slíbil Biden ve svém projevu o vítězství

Biden začal svůj projev živě a běžel na připravené pódium. „Národ a...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *