Americký akciový index poprvé v historii překonal Dow Jones o 30 000 bodů – T24 – Česká televize

Za růstem zásob stál například pokrok ve vývoji vakcíny covid-19 nebo zpráva prezidenta USA Donald Trump nařídil svému týmu, aby zahájil práci na předání moci nově zvolenému prezidentovi Joe Bidenu.

Náladu na akciovém trhu podle Associated Press podpořila také informace, že Bidenovým kandidátem na kancléře státní pokladny bude bývalá předsedkyně amerického Federálního rezervního systému Janet Yellenová.

Indexu se podařilo dosáhnout hranice 30 000 bodů za méně než čtyři roky, když v lednu 2017 poprvé překonal 20 000 bodů.


Rovněž vzrostly další hlavní americké akciové indexy. Širší index Standard & Poor’s 500 přidal 1,62 procenta a index Nasdaq, který zahrnuje hlavní technologické akcie, vzrostl o 1,31 procenta.

Prezident Donald Trump se na překvapivé tiskové konferenci také pochlubil překonáním hranice 30 000 bodů u Dow Jones. Po celou dobu svého působení pečlivě sledoval vývoj vlastního kapitálu – a to byla doba jejich velkého růstu -. Potom odešel bez odpovědi na otázku.

Úterý byl příznivý také pro evropské akcie. Britský index FTSE 100 vzrostl o 1,55 procenta, německý index DAX o 1,26 procenta, francouzský CAC 40 o 1,21 procenta a celoevropský STOXX 600 o 0,91 procenta.

Burza cenných papírů Praha zažila v úterý recesi. Index PX vzrostl pouze o 0,1 procenta na 956,13 bodu. Většina hlavních emisí byla ztracena nebo stagnovala. Pokles na akciovém trhu byl brzděn zejména posílením bankovních akcií.

READ  Tepelné čerpadlo Volkswagen ID.3 má vyšší spotřebu než bez něj?!
Written By
More from Arzu

Babička nechce spěchat ke zhroucení. Čtenáři TN.cz jsou také proti

Pokud třetí z pěti opatření vstoupí v České republice v platnost příští...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *