Americké volby: Počítání hlasů

11:07 Trumpovi poradci s prezidentem během posledních dvou dnů soukromě hovořili o tom, jak by měl jednat, pokud prohraje, napsal dnes Washington Post s odvoláním na dva nejmenované zdroje v sousedství Trumpa.

Někteří z blízkých prezidentu naléhají na Trumpa, aby učinil veřejný závazek k mírovému předání moci, pokud bude Biden prohlášen za vítěze voleb. Vysoký mluvčí Trumpovy kampaně však uvedl, že rozhovory nezmínily Trumpovo přiznání porážky.

Podle Trumpových spojenců je nepravděpodobné, že by prezident přiznal porážku tradičním způsobem, zdvořilou a velkorysou rétorikou, která se stala tradicí i po nejtěžších bitvách o Bílý dům. Naopak, pokud Trump prohraje, podle zdrojů bude i nadále tvrdit bez důkazů, že jeho volba byla odcizena.

9:41 – Mladí lidé v New Yorku oslavili v pátek večer místního času Bidenovu volební transformaci v Pensylvánii a Gruzii (o šest hodin méně než v České republice). Lidé tančili ve Washington Square Park a poté vyšli do ulic. Ostatní města rovněž vyhlašují oslavy Bidenu.

Newyorčané oslavovali Bidenovo volební vedení v ulicích

Video: AP

Podporovatelé Trumpa se ale také prohlásili. Agentura Reuters dříve uvedla, že se v Detroitu shromáždily stovky lidí, z nichž někteří neskrývali zbraně. Dav údajně skandoval: „Vyhráváme!“

Podobné scény byly hlášeny z volební místnosti ve Phoenixu, kde se rozhoduje o výsledku arizonských voleb. Demonstranti ve sčítacích sálech uvedli, že věří, že Trumpova nepodložená obvinění z masových podvodů ve volbách byla.

Mubasher: Spojené státy volí příštího prezidenta

Video: Zprávy / ČTK / Reuters

06:40 – Podle průzkumu agentury Reuters je výsledek zveřejnění nejblíže GruzínskýKde ve skutečnosti měli 99 procent hlasů. Biden za poslední den udělal malý pokrok, když mu voliči přidělili 49,4 procenta a Trumpovi 49,3 procenta.

Také v Pensylvánie Situace se obrátila ve prospěch Bidena – po přidání 96 procent hlasů získal 49,5 procenta, úřadující prezident 49,2 procenta.

Pátý Nevada Biden také vede s 93 procenty hlasů, 49,8 procenta proti 48 procentům Trumpa. Bývalý americký viceprezident má stále navrch v Arizoně, kde získal 94% hlasů – Biden podporoval 49,8%, Trump 48,7%.

6:30 – Podle Edison Research News zatím Biden vede o 253 hlasů pro takzvané voliče proti 214 pro Trumpa. K získání předsednictví je zapotřebí 270 hlasů.

Written By
More from Arzu

Coronavirus zabj tisc lid tdn, vznamn tak zashl do statistik

Pokud by mrtví ve vztahu k covid-19 byli samostatnou kategorií na mrtvém...
Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *