19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Aktualizována cestovní pravidla pro vstup a návrat do ČR – Brněnský deník

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí ohrožených koronavirem, který vstupuje v platnost dnes, 9. srpna. Monaco je nyní v tmavě červené sekci. Červená odrůda byla rozšířena na Island, Estonsko, Nizozemsko a Madeiru. Dánsko, Litva, Lucembursko, Švédsko a San Marino jsou nyní v oranžové kategorii. Fotografický kredit: Mzcr.cz.

Česká republika, 9. srpna (BD) – České ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle úrovně rizika koronaviru na základě údajů Evropského centra pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC). 9. místo Vstupní omezení jsou integrována do zelených a oranžových skupin zemí a červených a tmavě červených skupin.

Obrázek: Pravidla pro vstup a návrat do České republiky pro občany České republiky a EU + a cizí státní příslušníky s bydlištěm v České republice nebo jakékoli jiné zemi EU +. Kredit: Mvcr.cz.

Pro vstup a pobyt v České republice musí cestovatelé ze všech zemí, včetně Řecka, odeslat šek a vyplnit formulář o poloze cestujícího.

Občané třetí země, kteří nemají český pobyt nebo povolení k dlouhodobému pobytu vydané jinou zemí EU, nemají povolen vstup na české území. Výjimky jsou uvedeny na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

Obrázek: Pravidla pro vstup a návrat občanů třetích zemí do České republiky. Kredit: Mvcr.cz.

Výjimky se vztahují na občany a obyvatele České republiky. Při použití soukromé osobní přepravy jsou osvobozeni od nutnosti podrobit se testu před příjezdem a při cestování ze zemí s velmi vysokým nebo vážným rizikem mohou být testováni na antigen místo PCR.

Některé skupiny jsou osvobozeny od povinnosti podrobit se kontrole nebo izolaci při příjezdu, bez ohledu na zemi, do které cestují. Patří sem ti, kteří byli Covit-19 za posledních 180 dní, kteří byli plně očkováni v zemích EU +, a občané České republiky nebo EU +, kteří byli očkováni ve třetí zemi očkovacími látkami schválenými EMA. Cestovatelé v těchto skupinách musí mít písemné nebo digitální lékařské potvrzení s požadovanými informacemi v angličtině.

READ  České skladiště studené války pro sovětské jaderné zbraně se znovu otevírá veřejnosti

Zelená

Země s nízkým rizikem jsou v současné době Albánie, Austrálie, Rakousko, Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Brunej, Kanada, Chorvatsko, Německo, Hongkong, Maďarsko, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Kosovo, Libanon, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Macao, Černá Hora, Makedonie , Norsko, Polsko, Katar, Rumunsko, Saúdská Arábie, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Korea, Tchaj -wan, USA a Vatikán. Cestující z těchto zemí musí 5 dní před a po vstupu vyplnit formulář lokátoru cestujících v oblasti veřejného zdraví a podrobit se testu na antigen nebo PCR.

oranžový

Mezi země se středním rizikem patří Belgie, Dánsko, Litva, Lucembursko, Itálie, Finsko, San Marino, Švédsko a Švýcarsko. V současné době podléhá Orange Group stejným vstupním omezením jako Zelená skupina národů.

Červené

Irsko, Island, Estonsko, Francie, Malta, Madeira, Nizozemsko, Řecko, Kanárské ostrovy, Portugalsko a Azory patří mezi země, které jsou považovány za „vysoce rizikové“ pro šíření koronaviru.

Cestující z červených zemí musí vyplnit elektronický vyhledávač cestujících v oblasti veřejného zdraví a předložit test antigenu odebraný 48 hodin před začátkem cesty nebo negativní test PCR odebraný 72 hodin před vstupem do České republiky. Musí být podrobeni testu po příjezdu do České republiky, nejdříve 5. den a nejpozději 14. den příjezdu, a při čekání na výsledek se izolovat.

Při cestování soukromou osobní dopravou nemusí cestující absolvovat test před začátkem cesty, ale musí test předložit před 5. dnem a po 14. dni příjezdu a izolovat výsledek testu během čekání.

Tmavě červená

Všechny ostatní členské státy EU a země mimo EU, které nejsou uvedeny výše, jsou považovány za vysoce rizikové oblasti a podléhají stejným vstupním omezením jako červené státy.

V sobotu 31. července se změnily podmínky pro návrat dětí ve věku od 6 do 12 let ze zemí s vyšším a vyšším rizikem nákazy (země červené a tmavě červené). Po příjezdu by tyto děti měly dokončit test PCR do 5 dnů. Pokud jsou výsledky negativní, nemusí být izolovány. Při cestě veřejnou dopravou nemusí absolvovat test před příjezdem do České republiky.

READ  Olympijské hry se konají v Tokiu s českými sportovci na vedlejší koleji Kovitem

Vážné riziko

Mezi země „extrémního rizika“ patří Botswana, Brazílie, Svazijsko (Svazijsko), Indie, Jižní Afrika, Kolumbie, Lesotho, Malawi, Mosambik, Nepál, Peru, Tanzanie (včetně Zanzibaru a Pemby), Zambie, Zimbabwe, Namibie, Rusko a Paraguay …

Cestování do České republiky z těchto zemí je povoleno pouze českým občanům a rezidentům, cizincům s dlouhodobým pobytem a pověřeným členům diplomatických misí. Po příjezdu do České republiky musí podstoupit test PCR a v České republice musí být dvakrát, během prvních 24 hodin a druhého 10. dne. Při čekání na výsledky testů by měli být izolovaní.


https://brnodaily.com/2021/08/09/travel-tips/updated-travel-regulations-for-entry-and-return-to-the-czech-republic-5/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/08/EU-covid-map_credit_mzcr.cz_-1-1024×751.pnghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/08/EU-covid-map_credit_mzcr.cz_-1-150×110.pngShyam MagwanaČeská republikaCestovatCorona virus, Česká republika, cizinci, tipy na cestováníMinisterstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí ohrožených koronavirem, který vstupuje v platnost dnes, 9. srpna. Monaco je nyní v tmavě červené sekci. Červená odrůda byla rozšířena na Island, Estonsko, Nizozemsko a Madeiru. Dánsko, Litva, Lucembursko, Švédsko a San Marino …