19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Aktualizována cestovní pravidla pro vstup a návrat do ČR – Brněnský deník

S účinností ode dneška, 30. srpna, ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle úrovně rizika koronaviru. Německo, portugalský ostrov Madeira a španělské Baleárské ostrovy byly přepracovány. San Marino je nyní v oranžové sekci. Fotografický kredit: Mzcr.cz.

Český zástupce, 30. srpna (BD) – České ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo svůj seznam zemí podle úrovně rizika koronaviru na základě údajů z Evropského centra pro prevenci a kontrolu (ECDC). 30. Pravidla vstupu jsou integrována do zelených a oranžových skupin zemí a červených a tmavě červených skupin.

Obrázek: Občané České republiky a zemí EU + a cizinci s bydlištěm v České republice nebo v jakékoli jiné zemi EU + vstupující a vracející se do České republiky. Kredit: Mvcr.cz.

Pro vstup a pobyt v České republice musí cestovatelé ze všech zemí včetně Řecka odeslat šek a vyplnit formulář lokátoru cestujících.

Občané třetí země, kteří nemají český pobyt nebo povolení k dlouhodobému pobytu vydané jinou zemí EU, nemají povolen vstup na české území. Výjimky jsou uvedeny na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

Obrázek: Pravidla pro vstup a návrat občanů třetích zemí do České republiky. Kredit: Mvcr.cz.

Výjimky se vztahují na občany a obyvatele České republiky. Při použití soukromé osobní přepravy jsou osvobozeni od nutnosti podrobit se testu před příjezdem a při cestování ze zemí s velmi vysokým nebo vážným rizikem mohou být testováni na antigen místo PCR.

Některé skupiny jsou osvobozeny od povinnosti podrobit se kontrole nebo izolaci při příjezdu, bez ohledu na zemi, do které cestují. Patří sem ti, kteří byli Covit-19 za posledních 180 dní, ti, kteří byli plně očkováni v zemích EU +, a občané České republiky nebo EU +, kteří byli očkováni ve třetí zemi očkovacími látkami schválenými EMA. Cestovatelé v těchto skupinách musí mít písemné nebo digitální lékařské potvrzení s požadovanými informacemi v angličtině.

READ  Protesty před českým velvyslanectvím v severní Makedonii se zaměřují na protiromský rasismus a policejní brutalitu · Globální hlasy

Zelená

Mezi země s nízkým rizikem v současné době patří Albánie, Austrálie, Bosna a Hercegovina, Brunej, Kanada, Hongkong, Maďarsko, Japonsko, Jordánsko, Macao, Nový Zéland, Polsko, Katar, Rumunsko, Saúdská Arábie, Srbsko, Singapur, Slovensko, Jižní Korea a Tchaj -wan. Cestující z těchto zemí musí před vstupem vyplnit formulář lokátoru cestujících v oblasti veřejného zdraví a 5 dní před nebo po vstupu se podrobit testu na antigen nebo PCR.

oranžový

Mezi země se středním rizikem patří Rakousko, Chorvatsko, Finsko, Itálie, Lotyšsko, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko, Malta, Slovinsko a San Marino. V současné době podléhá Orange Group stejným vstupním omezením jako Zelená skupina národů.

Červené

Andorra, Bulharsko, Belgie, Dánsko, Irsko, Island, Litva, Lichtenštejnsko, Monako, Německo, Estonsko, Francie, Řecko, Švédsko, Švýcarsko, Španělsko, Kanárské a Baleárské ostrovy a země považované za „vysoce rizikové“ pro šíření včetně koronaviru v Portugalsku.

Cestující z červených zemí musí vyplnit elektronický formulář pro vyhledání cestujícího v oblasti veřejného zdraví a předložit test antigenu odebraný 48 hodin před odjezdem nebo negativní test PCR provedený 72 hodin před vstupem do České republiky. Musí být podrobeni testu po příjezdu do České republiky, před 5. dnem a po 14. dni příjezdu a izolováni při čekání na výsledek.

Při cestování soukromou osobní dopravou nemusí cestující absolvovat test před začátkem cesty, ale musí test předložit před 5. dnem a po 14. dni příjezdu a izolovat výsledek testu během čekání.

Tmavě červená

Všechny ostatní členské státy EU a země mimo EU, které nejsou uvedeny výše, jsou považovány za vysoce rizikové oblasti a podléhají stejným vstupním omezením jako červené státy.

Po příjezdu by děti ve věku od 6 do 12 let měly do 5 dnů vyplnit test PCR ze zemí s nejvyšším a nejvyšším rizikem infekce (červená a tmavě červená). Pokud jsou výsledky negativní, nemusí být izolovány. Při cestě veřejnou dopravou nemusí absolvovat test před příjezdem do České republiky.

READ  Čeští dělníci dostali navíc dovolenou za provedení Kovit Jab

Občané třetích zemí, kteří byli v zemi mimo EU plně očkováni vakcínou schválenou Evropskou farmaceutickou organizací nebo vakcínou schválenou Světovou zdravotnickou organizací pro nouzové použití, jsou nyní rovněž certifikováni ověřeným certifikátem. Může to být také vakcína pro země, které dokončily postup pro vydávání certifikátů v souladu s kodexem chování EU.

Vážné riziko

Mezi země „s vážným rizikem“ patří Brazílie, Kolumbie, Mosambik, Nepál, Paraguay, Peru a Tanzanie (včetně Zanzibaru a Pemby).

Cestování do České republiky z těchto zemí je povoleno pouze českým občanům a rezidentům, cizincům s dlouhodobým pobytem a pověřeným členům diplomatických misí. Musí se podrobit testu PCR, jakmile dorazí do České republiky, první do 24 hodin a druhý 10. den. Při čekání na výsledky testů by měli být izolovaní.


https://brnodaily.com/2021/08/30/news/updated-travel-regulations-for-entry-and-return-to-the-czech-republic-8/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/08/eu-covid-map_credit_Mzcr.cz_-4-1024×713.pnghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/08/eu-covid-map_credit_Mzcr.cz_-4-150×104.pngShyam MagwanaČeská republikaCorona virus, Česká republika, cizinci, novinky, tipy na cestováníS účinností ode dneška, 30. srpna, ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí podle úrovně rizika koronaviru. Německo, portugalský ostrov Madeira a španělské Baleárské ostrovy byly přepracovány. San Marino je nyní v oranžové sekci. Foto …