16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

70+ rumunských studentů z českých vysokých škol se letos uchází o stipendijní program Romeo

Romský student, který obdržel stipendium od římské organizace na nedávném setkání BARUVAS. (Foto: Peter Sewlock Varabek)

Letos se o stipendijní program organizace Romeo přihlásilo více než 70 romských studentů, o 20 více než v loňském roce, a s přihláškami středoškoláků a studentů středních škol celkový počet uchazečů přesahuje 180. Řím 50 středoškoláků, 10 středních studenti školy A mohou nabídnout stipendia až 30 studentům vysokých škol.

Ostatní, kteří se přihlásili, mohou stále využívat další podpory, jako je vedení nebo školení poskytované programem, a během roku se budou moci setkat s dalšími rumunskými studenty po celé České republice. . „Kvůli problémům způsobeným infekcí koronovým virem jsme nikdy neočekávali mnoho žádostí a jsme rádi, že se přihlásilo více než 70 rumunských studentů,“ uvedl Eteban Bolog, manažer stipendijního programu rumunské organizace.

“Chceme ukázat komunitě, že tito studenti jsou talentovaní mladí lidé – to je jen malá část všech římských lidí, kteří zde studují,” říká Bolog. „Chceme podporovat více než 90 studentů ročně, ale bohužel nám to finanční prostředky neumožňují.“

“Pokud naše.” Fundraisingová kampaň Dokáže si vzít více peněz, alespoň můžeme podpořit více studentů tím, že pokryjeme jazykové kurzy kurzů, školení nebo jejich školní pomůcky, “říká Pollock. Rozsah, v jakém je taková podpora pro studenty možná, závisí na jejím výsledku. Nenávisti nás nezastaví! Kampaň.

Uzávěrka přihlášek pro akademický rok 2021/2022 byla uzavřena před dvěma týdny a rumunští uchazeči o studium zjistí, zda jim bylo nebo nebylo uděleno stipendium na konci letních prázdnin. Studenti středních škol, kteří splní podmínky výběrového řízení, obdrží 14 000 Kč [EUR 550] Během akademického roku dostanou studenti středních škol 21 000 Kč [EUR 825] A studenti vysokých škol dostávají 25 000 Kč [EUR 980].

READ  Euro 2020, aktualizace aktuálního skóre: Nizozemsko vs. Česká republika 16. kolo: De Zhang, Deboy Start for Dutch; Shik vede českou linku

I přes nepříznivou situaci v loňském roce stále existovala obrovská poptávka po letošním stipendijním programu. „Jsme velmi potěšeni rostoucím zájmem Římanů o studium na střední nebo vysoké škole,“ říká Bolog.

„Doufáme, že vás vyzbrojíme nástroji pro efektivní řešení diskriminace ve vzdělávání a sociálního vyloučení, říká například Bolog o vizi programu. Romský stipendijní program realizuje římská organizace Albatros Nadace, Špatnější výhody A další dárci.

Velké poděkování jednotlivým dárcům, kteří se připojili k této kampani, aby pomohli těmto studentům na cestě k lepšímu vzdělání. Pokud chcete podpořit romské studenty v České republice prostřednictvím tohoto programu, můžete Udělejte to zde.