16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

45. ročník českého festivalu South Central Nebraska se připravuje

Hosting, neb. (KSNP) – Členové České společnosti South Central Nebraska se v předstihu připravují na prodej, aby se upekl festival s českým oblíbeným … kolosem. Ve středu ráno členové pečili kamna v klubu Hastings Eagles.

Julie Cherni, kolážová pekařka a členka české společnosti South Central Nebraska, uvedla, že výroba tohoto pečiva nebyla pro pekaře příležitostí.

„Myslím, že je to pro mě zvláštní, protože sdílím své dědictví, peču zde s mámou, víš, mám tady dceru, která bude královnou, ale brzy tu budu mít své další tři dcery a všichni pomohou. Je zábavné se s nimi podělit o trochu historie, “řekla Julie Cherni.

Julie Cherni uvedla, že plánují vytvořit více než tisíc bloků koláže.

Její dcera Emma Cherni pomáhala s výrobou lahodného pečiva v kuchyni a dokonce měla na sobě tradiční české šaty.

„Naše rodina v České republice byli farmáři a pekaři pšenice, takže jsme dostali pšenici pozadu a je to kombinace těchto dvou. Pokud jde o Moravany, zaujali jsme zemitější tóny,“ řekla Emma Cherni.

Tyto šaty nebyly zakoupeny v obchodě a její matka Julie Cherni a její babička šily oblečení ručně.

Emma Cherni se plánuje obléknout v sobotu, kde bude korunována českou královnou jihu střední Nebrasky spolu se svými třemi sestrami, které budou princeznami na letošním českém festivalu.

„Je to trochu zábava, protože takhle jsou tak nadšení, že jsem královna, utíkají se mnou, myslím, že je to zábava,“ řekla Emma Cherni.

Česká festivalová královna uvedla, že se na kolos těší a že korunovace zasáhne její domov i její rodinu.

„Přišla jsem sem, protože jsem byla malé dítě, takže představovat je jako královny by pro mě byla velká věc,“ řekla Emma Cherni.

Festival začne v sobotu v 9:30 kávou a colou. Státní české královny a královská část dne se budou konat v 23:15. Po celý den se budou konat aktivity jako uznání seniora, pravé české jídlo, polka hudba a mnoho dalších. Slavnostní den končí v sobotu v 15 hodin.

READ  Hudební program v České republice

Autorské právo 2021 KSNP Všechna práva vyhrazena.