2022 Světový pohár v Kataru: Češi narazí na Belgii, Wales, Bělorusko a Estonsko

FACR

Italský mezinárodní Daniel De Rossi a nizozemský národní Rafael van der Vaart byli v pondělí večer v Curychu v rukou evropských kvalifikací.

Z druhého výkonnostního koše poslali Čechy do skupiny E do velmi prestižní líderské komunity v Belgii a Walesu. Tím bylo jasné, že skupina bude mít pouze pět členů, protože Belgičané budou příští rok hrát ve čtvrtém finále Ligy národů, a proto v říjnu potřebovali volné kvalifikační datum.

Wales je pro ilhavého přijatelným soupeřem, a to nejen z hlediska výkonu, ale také z hlediska propagace z Ligy národů.

Přijatými konkurenty jsou samozřejmě Bělorusko, kde se mimochodem Češi účastnili kvalifikace na Euro 1996 v Anglii, nemluvě o Estonsku.

Miloval skupinu, kterou Jankto chválil,

“Dobrá skupina, miluji Belgii, ve které je Belgie jednoznačně nejoblíbenější svou zlatou generací. Pak uvidíme, co hrajeme my a Wales,” pochválil hodně český národní tým Jakob Jankto. “S Belgií v zahraničí by to bylo velmi obtížné, ale myslím, že si s ní dokážeme zahrát.” doma. “

Velmi zajímavá skupina s jasným favoritem, kterým je Belgie. Vyrostla tam silná generace, Belgičané jsou nejlepší v žebříčku FIFA, “dodal Thomache Vaclik. Wells a Gareth Ball jsou rozhodně také atraktivní soupeři. Jsem zvědavý na další soupeře, protože jsem proti nim nikdy nehrál za národní tým. Myslím si, že se na kvalifikaci dobře připravíme, a až začnou, budeme v pořádku a v dobré kondici, abychom mohli v březnu začít dobře. “

Sledujte Sport.cz také na Instagramu >>>

Kvůli politické situaci se Arménie nemohla setkat s Ázerbajdžánem, Kosovo s Bosnou a Hercegovinou, dokonce ani Rusko či Srbsko, Ukrajina nemohla být ve stejné skupině s Ruskem a Gibraltar se Španělskem.

Kvůli klimatickým podmínkám bylo deset zemí označeno za rizikové, takže v jedné skupině například nemohli. Končící reprezentace Islandu a Faerských ostrovů.

READ  Horečka, bolest a zarudnutí: První popis toho, co se děje v těle po očkování

Navíc ještě před losováním byly brány v úvahu vzdálenosti, zejména cestování náročné do Ázerbájdžánu, Kazachstánu a na Island.

Nakonec loterie proběhne následovně:

Evropská část kvalifikace FIFA World Cup Qatar 2022:
Skupina A: Portugalsko, Srbsko, Irsko, Lucembursko, Ázerbájdžán.
Skupina B: Španělsko, Švédsko, Řecko, Gruzie, Kosovo.
Skupina C: Itálie, Švýcarsko, Severní Irsko, Bulharsko, Litva.
Skupina D: Francie, Ukrajina, Finsko, Bosna a Hercegovina, Kazachstán.
Skupina E: Belgie, Wales, Česká republika, Bělorusko, Estonsko.
Skupina F: Dánsko, Rakousko, Skotsko, Izrael, Faerské ostrovy, Moldavsko.
Skupina G: Nizozemsko, Turecko, Norsko, Černá Hora, Lotyšsko, Gibraltar.
Skupina H: Chorvatsko, Slovensko, Rusko, Slovinsko, Kypr, Malta.
První skupina: Anglie, Polsko, Maďarsko, Albánie, Andorra, San Marino.
Skupina C.: Německo, Rumunsko, Island, Severní Makedonie, Arménie, Lichtenštejnsko.

Třináct týmů se kvalifikuje na mistrovství světa z evropských kvalifikací, kterých se zúčastní 55 zemí. 10 vítězů z každé skupiny bude mít zaručen přímý postup na turnaj, který se bude konat v Kataru v listopadu a prosinci 2022.

Druhé týmy se kvalifikují do play-off. V něm dostanou šanci další dva letošní nejvýše postavení vítězové Ligy národů, kteří se mezinárodně nekvalifikují. To je také šance pro český národní tým, který také vyhrál skupinu Ligy národů.

Pořadí vítězů Ligy národů: 1. Francie, 2. Belgie, 3. Itálie, 4. Španělsko, 5. Wales, 6. Rakousko, 7. Česká republika, 8. Maďarsko, 9. Slovinsko, 10. Černá Hora, 11. Arménie, 12. Albánie, 13. Faerské ostrovy, 14. Gibraltar.

Do play-off se kvalifikuje celkem dvanáct týmů (deset z druhých kvalifikačních míst, dva z Ligy národů). Loterie vygeneruje šest párů, které se budou hrát v dalším kole. Poté budou z něj odstraněni zbývající tři účastníci mistrovství světa 2022. Rozhodující zápas se bude konat v březnu 2022 pouze pro jeden zápas, nikoli pro odvetu doma nebo v zahraničí.

Pro světový pohár 2022 bude v Kataru k dispozici osm nových stadionů.

READ  Wüstová a Kramer budou sledovat pouze mistrovství Evropy v Heerenveenu a nekvalifikovali se

Zdeněk PavlisA Sport.cz

Příští ročník kvalifikace na mistrovství světa se bude hrát v březnu a září (po třech zápasech) a v říjnu a listopadu (po dvou zápasech).

Úvodní zápas mistrovství světa 2022 se bude konat v Kataru 21. listopadu a závěrečný zápas 18. prosince.

Written By
More from Arzu

Zeman nevyzval Vystrčila na novoroční oběd s vedoucími komor parlamentu

ČTK Aktualizováno před 1 hodinou Prezident Milosz Zeman pozval na tradiční novoroční...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *