Přidej se k nám

CZ/SK

Klavírista Jan Vesely vydává debutové album MOOD, spolupracovala na něm Anna Slováčková i SharkaSs

Podívejte se na nový klip ke skladbě Prolog – feat. SharkaSs. Album také nabídne spolupráci s Aničkou Slováčkovou.

MIXXERMUSIC STAFF (md)

Zveřejněno před

dne

TZ championship.cz

Čas čtení: max. 3 minuty

Klavírista Jan Vesely dnes vydává debutové album MOOD. Úspěch zaznamenal v minulosti se singlem s Celeste Buckingham k filmu Láska Na Vlásku. Dnes má premiéru i první klip z něj, a to k písni Prolog s SharkaSs. Album bylo pokřtěno netradičně v online prostředí sociálních sítí a vychází pod záštitou PETROF Art Family.

Autorské album MOOD se výrazně liší od předchozí Janovy tvorby. Jan upustil od dubstepu, kterému se věnoval, celá deska je nyní ve více popovém duchu. Klavírní tóny doplňuje zpěv Anny Julie Slováčkové, účastnice soutěže The Voice Česko Slovensko Valentiny Vlkové, rapperky SharkaSs a hraní violoncellistky Terezie Kovalové. S blogerkou Lady Zikou natočil singl Tak Mi Daj Follow.

“První album je pro mě velký krok do hudebního světa, už to nejsou jen jednotlivé písničky. Je to pro mě i hledání sebe samotného, promítá se v něm i můj osobní vývoj za celé tři roky, které jsem jeho tvorbou strávil. Na albu jsou popové songy, rap i klasika. Mám rád vše a nemyslím si, že v této době je nutné zaměřovat se jen jedním směrem,” vysvětluje Jan, který rád boří předsudky o pianistech ve fraku. Celé album obsahuje jedenáct písní a je rozděleno na dvě části: první část jsou písně se zpěvem, druhá obsahuje čistě instrumentální skladby. Texty písní vznikaly ve spolupráci s rapperkou SharkaSs. S hudbou pomáhal Sebastian Hádl, který skládal také pro Leoše Mareše nebo Daru Rolins. 

Videoklip Prolog natáčel kameraman Jakub Blín, který se podílel například na klipu Emmy Smetany No Fire. V klipu hraje i gymnastka Aneta Holasová, která bude Českou republiku reprezentovat na olympiádě v Tokiu v roce 2021. Text písně je o jedinečnosti člověka, o tom, že každý z nás je originální. 

Ačkoliv křest debutového alba narušila situace kolem epidemie, Jan se nevzdal a rozhodl se své album pokřtít online na sociálních sítích. CD na svých sociálních sítích popřál úspěch například herec Lukáš Hejlík s manželkou Veronikou Hejlíkovou, moderátor Jan Musil a mnoho dalších. Patronkou alba je Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a prezidentka společnosti PETROF.

Jan Vesely (22) se narodil 9. června 1997. Od sedmi let navštěvoval hudební školu T. G. Masaryka v Chomutově a hru na klavír studoval od roku 2012 v Ústí nad Labem a dále na konzervatoři pod vedením Renaty a Romana Fričových. Jeho první celovečerní recitál měl v roce 2012. Spolupracoval mimo jiné se zpěvačkou Celeste Buckingham, s níž natočil videoklip k filmu Láska Na Vlásku.

Jan má za sebou řadu koncertů, mezi které patří například International Music Festival v Chemnitz v roce 2014 nebo vystoupení k zahájení Designbloku v roce 2019. 

Již několik let spolupracuje Jan s největší výrobcem pian v Evropě, firmou PETROF, která jej podporuje již od roku 2014, kdy se stal členem PETROF Art Family. Firma Jana představila na své stagi na festivalu Rock For People 2015. Ve spolupráci s PETROF koncertoval Jan na mistrovství Evropy v basketbale (FIBA) 2017 v O2 aréně či na zahájení Designbloku 2019. PETROF Janovu tvorbu prezentuje i za hranicemi, kde uvedl videoklip k singlu Better World na mezinárodním hudebním festivalu Music China 2015 v Šanghaji.

Za TZ děkujeme www.championship.cz

Martin dal webu Mixxermusic.com srdce, když ho v září 2019 spustil. Žije muzikou 24 hodin denně, v uších všude možně airpody a poslouchá aktuální songy a už si v hlavě promýšlí, kterým dá prostor na webu v podobě článků. Z novinek rád nahrává i podcasty, které najdeš tady na webu. Nemá rád tuctová česká rádia, která několik let hrají stále ty samé písničky a nesnáší české hudební televize, které nedají prostor hitům, jenž jsou na denním pořádku v zahraničí. Proto založil web, aby vše změnil. Jestli seš taky takovej blázen do muziky jako on, hoď si follow třeba na jeho instagram a popovídejte si o současné hudební scéně.

Pokračovat ve čtení

Nejčtenější za 24 hodin

#BOJUJSNÁMI: KORONAVIRUS

V ČR nakaženo: 9,494

Úmrtí v ČR: 326

Uzdraveno v ČR: 6,809

Ve světě nakaženo: 6,672,287

Úmrtí ve světě: 391,773

Uzdraveno ve světě: 2,894,476

Nejnovější

Kvízy12 hodinami před

KVÍZ: Poznáš české interprety podle jejich vlastního jména?

Čas čtení: max. 1 minutu Česká hudba je naší nedílnou součástí. I přesto, že jsme malá země, máme v naší...

Videoklipy17 hodinami před

Machine Gun Kelly a Travis Barker se songem „Killing in the Name“ pro hnutí Black Lives Matter

Čas čtení: max. 1 minutu Machine Gun Kelly a Travis Barker sdíleli společné video a song coveru Kellyho „Rage Against“...

Audio17 hodinami před

Jungkook z BTS odstartoval sólovou dráhu a tady je song „Still With You“

Čas čtení: max. 1 minutu Člen populární skupiny BTS Jungkook sdílí novou sólovou píseň „Still With You“. Tu uvedl při...

CZ/SK18 hodinami před

Tereza Mašková je připravena vydat debut „Zmatená“

Ještě před vydáním alba vyšel její singl "Tažní ptáci", který si můžete poslechnout v článku.

Audio18 hodinami před

Erasure oznamují nové album a pilotní singl „Hey Now (Think I Got A Feeling)“

Čas čtení: max. 2 minuty Erasure jsou zpět, když skupina oznámila, že jejich nové album The Neon spatří světlo světa...

Audio18 hodinami před

Astrid S připravuje svoje prvním album. Novinka „Dance Dance Dance“

Čas čtení: max. 2 minuty Přestože v roce 2013 zpěvačka Astrid S nevyhrála pěveckou soutěž Idol, kde se umístila na...

Kvízy2 dny před

KVÍZ: Jak moc dobře znáš Billie Eilish?

NOVINKA NA MIXXERMUSIC! Odpověz na otázky v novém kvízu a zjisti, jak moc velký fanoušek jsi zpěvačky Billie Eilish.

Uživatelské články2 dny před

Richman Music představuje svou prvotinu

3 Čas čtení: max. 2 minuty Daleko a sám. I tak by se dala přeložit píseň Far&Alone, kterou má na...

CZ/SK2 dny před

Paulie Garand & DJ Wich zveřejnili animovaný klip „Glitch“ ft. Majk Spirit & Dano Kapitán

Čas čtení: max. 2 minuty Paulie Garand a DJ Wich mají venku desku „Mezi prsty“, ze které vydávají oficiálně další...

CZ/SK2 dny před

Robin Zoot má v přípravě novou desku, ochutnávka „Lady & Trap“ s Emma Smetana

Čas čtení: max. 1 minutu Robin Zoot, který je původem z Ústí nad Labem působí pod labelem Milion+ a je...

Kvízy

Facebook

Jak bude venku?

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

© 2019-2020 MIXXERMUSIC.com TOPlistTOPlist

You cannot copy content of this page
+