Producent GRiZ a jeho živý future funk se vrací do Prahy

MIXXER STAFF (MD)

Nezávislý producent taneční elektronické hudby a tvář současného future funku GRiZ se vrací do Prahy. Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow. Vystoupí 29. února 2020 v Rock Café. Vstupenky koupíte za 395 Kč od 6. prosince na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Letos GRiZ zazářil se svou doposud nejambicióznější a nejosobnější deskou „Ride WavesL“ s hostujícími Wiz Khalifou, Snoop Doggem nebo Dramem. „Některé vlny tě smetou, ale nedá se dělat nic jiného, než se zvednout a zkusit to znovu. Věci přicházejí a zase odcházejí a život se skládá z toho dobrého i špatného,“ prozradil o nahrávce její autor. Od letošní novinky stihl vydat další sérii kratších EP, na nichž se hudebně vrací ke svým energickým dubstepovým začátkům plných heavy beatů. Takovým příkladem je i banger „Griztronics“ s hostujícím producentem Subtronics, který na Tik Toku nasbíral téměř miliardu streamů a v americké taneční hitparádě se vyšvihl na deváté místo.

Debutové album vydal GRiZ v roce 2011, skutečně prorazit se mu však podařilo až o pět let později nahrávkou „Good Will Prevail“ debutující na prvním místě elektronické hitparády iTunes. Od svého coming outu na svém blogu v roce 2017 se stal podporovatel LGBTQ+ komunity. Kromě pravidelného hraní na akcích spojených s měsícem hrdosti se také stal tváří kampaně značky spodního prádla, jejíž výtěžek byl darován na podporu osob z LGBTQ+ komunity bez domova.

Next Post

Twenty One Pilots budou na Colours of Ostrava 2020

Americká kapela Twenty One Pilots, která patří k největším jménům současné světové hudební scény, je první potvrzenou hvězdou příštího ročníku festivalu Colours […]