Přidej se k nám

Osobnosti, filmy & seriály

SRDCE DĚTEM: Pomáhají i hudební interpreti, třeba Timmy White

MIXXERMUSIC STAFF (md)

Zveřejněno před

dne

Čas čtení: max. 4 minuty

Už 7. prosince proběhne na Staroměstském náměstí v Praze velký charitativní koncert Rádio srdcem pro Život dětem, kde vystoupí Tomáš Klus, Slza, Support Lesbiens, LinaKaro, Balage Band, Timmy White a další umělci.

Zapojte se i vy a pomozte alespoň malou finanční částkou například ročnímu Maxíkovi s muskulární atrofií nebo tříleté Elišce s nemocí motýlích křídel.

Sbírka Srdce dětem, která se už od roku 2010 koná vždy po dobu 14 dnů ve všech prodejnách společnosti Lidl, pomáhá velkému počtu vážně nemocných dětí. Loni zástupkyně o.p.s. Život dětem MgA. Maria Křepelková a Anna Strnadová převzaly šek z rukou generálního ředitele Lidlu Pavla Stratila na neuvěřitelných 30 000 000 korun.

Za tyto peníze se podařilo neziskové organizaci pomoci 906 rodinám, za to všem dárcům patří velký dík. I těm, kteří se do projektu Srdce dětem zapojují na základě reportáží, které Život dětem každým rokem točí před sbírkou zveřejňuje především na stránkách www.srdcedetem.cz.

Jedná se o osm rodin a každá z nich představuje jedno vážné onemocnění. Pro ten letošní rok navštívila ředitelka Život dětem o.p.s. a zároveň režisérka Maria Křepelková mimo jiné rodinu malého Maxíka a Elišky.

Maxíkovi je rok a půl a brzy po narození rodiče zjistili, že jejich malý, krásný chlapeček trpí spinální muskulární atrofií, jde o velmi vážné vzácné genetické onemocnění, při kterém dítěti postupně ochabují veškeré svaly, nakonec i plíce a srdce….Je to krutá nemoc, která rodiče o dítě nakonec připraví. V posledních dvou letech zdravotní pojišťovny hradí nemocným dětem velmi drahý lék Spinrazu, který dokáže oslabování svalů pozastavit. To je pro rodiče malého Maxíka velkou nadějí.

Chlapeček skutečně dělá velké pokroky a jeho maminka pevně věří, že jednou uvidí, jak udělá první krůček. Prozatím se musí spokojit s tím, že zvedá nožičky a hraje si s ručičkama. Rodiče musejí žít z jednoho platu a bude to tak velmi dlouho, protože maminka se o syna bude muset starat nepřetržitě stále. Už nyní potřebuje pro něho hodně pomůcek, speciální kočárek, zádržný systém taky časté rehabilitace, které Maxíkovy svaly posílí.  Bude to dlouhá cesta, na které rodičům můžeme pomoci my. Starost o syna budou oba mladí rodiče prožívat po celý život.

Stejně jako maminka tříleté Elišky, která se narodila s další krutou nemocí, které se laicky říká nemoc motýlích křídel, a to proto, že její kůže je křehká jako křídla motýla. Její mamince bylo pouhých devatenáct let, když se jí holčička narodila. A ihned po narození lékaři dostali podezření na toto vzácné onemocnění, protože při doteku se jí sedřela na nožičce kůže. Maminka se musela s touto velmi těžkou nemocí nejen vyrovnat, ale taky se naučila holčičku denně ošetřovat, což není ani trochu snadné. Tatínek Elišky tolik starostí nezvládl a od rodiny odešel. A tak maminka zůstala na všechno sama. 

Až později se na obě, dceru i maminku, usmálo štěstí v podobě milujícího manžela. Ale i tak nezvládají financovat všechno, co malá Eliška potřebuje, mnoho dezinfekcí, ošetřujícího materiálu a taky aspoň jednou ročně pobyt u moře, které dokáže Eliščiny rány krásně vyčistit. Proto i tato rodina potřebuje naši pomoc.

Pokud můžete, zašlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777. Nebo jakýkoliv příspěvek na číslo 83297339/0800, VS 1234. Cena DMS je 60 Kč.

Více informací na www.radiosrdcem.cz a www.srdcedetem.cz.

Za všechny nemocné děti Vám děkuje o.p.s. Život dětem.

Martin dal webu Mixxermusic.com srdce, když ho v září 2019 spustil. Žije muzikou 24 hodin denně, v uších všude možně airpody a poslouchá aktuální songy a už si v hlavě promýšlí, kterým dá prostor na webu v podobě článků. Z novinek rád nahrává i podcasty, které najdeš tady na webu. Nemá rád tuctová česká rádia, která několik let hrají stále ty samé písničky a nesnáší české hudební televize, které nedají prostor hitům, jenž jsou na denním pořádku v zahraničí. Proto založil web, aby vše změnil. Jestli seš taky takovej blázen do muziky jako on, hoď si follow třeba na jeho instagram a popovídejte si o současné hudební scéně.

Pokračovat ve čtení

Nejčtenější za 24 hodin

#BOJUJSNÁMI: KORONAVIRUS

V ČR nakaženo: 13,174

Úmrtí v ČR: 352

Uzdraveno v ČR: 8,247

Ve světě nakaženo: 12,866,958

Úmrtí ve světě: 568,014

Uzdraveno ve světě: 7,084,777

Nejnovější

Audio2 dny před

Spolupráce Juice WRLD s Marshmello na singlu „Come and Go“ nabízí nové album

Čas čtení: max. 4 minuty Juice WRLD mísí svůj pop-punkový hip-hop s Marshmello na nové písni „Come and Go„, která...

Dance2 dny před

Kygo a Kim Petras přichází s klipem k hitovce „Broken Glass“

Čas čtení: max. 1 minutu Kygo a Kim Petras už před měsícem oznámili, že vydají samostatně chytlavý nový singl s názvem „Broken Glass“. To...

Audio2 dny před

Eminem a Kid Cudi ve společném tracku „The Adventures of Moon Man and Slim Shady“

1 Čas čtení: max. 2 minuty Eminem a Kid Cudi se tento týden spojili v rámci nového singlu s názvem...

Videoklipy2 dny před

James Bay je zpátky: Chew On My Heart

Čas čtení: max. 1 minutu James Bay se vrátil s novým singlem – poslouchejte „Chew On My Heart“ níže. Skladba...

Dance2 dny před

Alok, Jason Derulo a Martin Jensen se spojili pro singl „Don’t Cry For Me“

Čas čtení: max. 2 minuty Jason Derulo je zpět a rovnou přichází v závěsu s dalšími dvěma megastar. Jason Derulo,...

Videoklipy3 dny před

Tančící lilek a nebo broskev, to je nový klip od Dua Lipa: Hallucinate

Čas čtení: max. 2 minuty Jak už bylo tenhle víkend zmíňeno, zpěvačka Dua Lipa pokračuje v propagaci svého nadupaného alba...

Tech3 dny před

Spotify zasáhl velký výpadek

1 Čas čtení: max. 1 minutu Streamovací službu Spotify v těchto chvílích zasáhl velký Evropský výpadek služeb. Muziku si nepřehrajete...

CZ/SK3 dny před

Dony X Davee tě hodí s novým trackem Netflix & Chill do pohody

3 Čas čtení: max. 2 minuty Dony X Davee a jejich debut z našeho webu pojmenovaný „Hollywood„. už dobře znáte....

Audio3 dny před

Meghan Trainor oslavuje vydání nové edice svého alba novým singlem „Make You Dance“

Čas čtení: max. 1 minutu Meghan Trainor oznámila, že příští pátek 17. července vydá luxusní vydání svého posledního alba Treat...

Videoklipy3 dny před

Charlie Puth k singlu „Girlfriend“ dotočil videoklip

Čas čtení: max. 1 minutu Charlie Puth představil veselé hudební video pro jeho poslední singl „Girlfriend“. V režii Drewa Kirsche...

Podpoř Mixxermusic

Kup nám kafe! Díky!Kup kafe! Díky!

Kvízy

Facebook

Jak bude venku?

POPULÁRNÍ ČLÁNKY

© 2019-2020 MIXXERMUSIC.com TOPlistTOPlist

You cannot copy content of this page