Skupina Slza odpremiérovala videoklip „4 ráno“

MIXXER STAFF (MD)

Slza je česká popová hudební skupina, která se v roce 2014 proslavila písní „Lhůta záruční“. Jejími členy jsou zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil, který je zakladatelem skupiny. Skupina byla založena 24. března 2013. Petr Lexa kromě zpěvu svoji skupinu prezentuje i na svém osobním YouTube kanále. Lukáš Bundil hraje na kytaru a právě on oslovil Petra Lexu, aby s ním zpíval. Krom nich s nimi na koncertech hrají i další hudebníci, kteří ale nejsou stálými členy hudební kapely.

Tato skupina vyhrála řadu ocenění. Jejich debutové album Katarze debutovalo na 1. příčce české hitparády s prodejem 3 tisíce kusů za jeden týden a za tři týdny po vydání má už platinovou desku.

Aktuálně Slza přichází se třetí písní z připravovaného alba, které vzniká v zahraniční produkci. Píseň 4 ráno je prvním autorským počinem zpěváka Petra Lexy. Ten rovněž ztvárnil hlavní roli v odvážném videoklipu.

„Považuji se za nočního tvora. Asi mi prospívá to ticho a klid kolem. Prvotní nápad na tuhle píseň se mi zrodil někdy před spaním, a tak následovala bezesná noc. Ráno jsem měl hotové první demo, které mělo spíš takový r&b až funky nádech. Ve studiu pak píseň dostala rockovější podobu,“ řekl Petr Lexa.

Next Post

Byly zveřejněny nominace na Grammy: Lizzo a Billie Eilish mají nejvíc nominací

Jedenatřicetiletá americká zpěvačka R&B a rapperka Lizzo ve středu získala osm nominací na světově nejznámější hudební ceny Grammy. O dvě […]
Lizzo