Little Big: Go Bananas

MIXXER STAFF (MD)

Little Big je ruská rave hudební skupina založená v roce 2013 v Sankt-Petěrburgu. Jejími zakládajícími členy byli Ilja Prusikin, Sergej Makarov alias Gokk, Sofija Tajurskaja, Olympija Ivleva a Anton Lissov.

Skupina svůj první singl Every Day I’m Drinking vydala 1. dubna 2013, v červenci skupina Little Big poprvé vystoupila jako předskokan jihoafrické skupiny Die Antwoord. V březnu 2014 vydali své debutové album With Russia From Love a v roce 2015 desku Funeral Rave. V roce 2016 zvítězila skupina ve výběru Berlin Music Video Awards hned ve dvou kategoriích s písněmi Big Dick Give Me Your Money, na níž se podílel také extravagantní estonský rapper Tommy Cash.

Skupina proslula svými satirickými vizuály, odkazující především na ruské národní stereotypy a popularizující ruskou folklórní hudbu a ruskou kulturu. Mimo klipů věnujících se národnostním stereotypům také skupina vytváří videa parodická a psychedelická, autorem veškeré videotvorby je Alina Pasok. Frontman skupiny prohlásil, že do klipů skupina nikterak neinvestuje.

Do hlavního podvědomí se dostali globálně letos s hitem Skibidi, který pobláznil celý svět. Do sbírky svých trhlých, ale zároveň vtipných videoklipů přicházejí s novým singlem „Go Bananas„:

Next Post

Harry Styles posílá druhý singl: Watermelon Sugar

Harry Styles vydal další nový singl „Watermelon Sugar“ poté, co ho představil prvně v sobotu večer naživo. Bývalý zpěvák One […]