Lindsey Stirling už dneska večer v Praze odehraje další koncert

MIXXER STAFF (MD)

Od roku 2012, kdy vydala své eponymní debutové album, se elektronická vizionářka, tanečnice a houslistka Lindsey Stirling stala jednou z komerčně nejúspěšnějších hudebnic posledních let. V Praze se představí už zítra 8. října 2019 v novém prostoru O2 universum. Vstupenky na sezení (1 190 Kč) i stání (1 090 Kč) jsou stále v prodeji v síti Ticketmaster. Sál se otevře v 18.30 a koncert začne ve 20.00.

Lindsey Stirling je natolik odvážná, že vždy přemýšlí ve velkém a neustále se kreativně vyvíjí. Elektronická taneční hudba vedená houslemi se stala poznávacím znamením Stirling, které představuje ve velkým stylu i letošní desce „Artemis“. Album vypráví příběh měsíční bohyně, která přináší světlo naděje do naších životů. „Artemis“ vyšla i jako komiksová kniha, jejíž příběh Stirling vypráví i během svých výpravných živých koncertů.

TIP: Lindsey Stirling: Artemis

Lindsey Stirling na sebe poprvé upozornila v roce 2010 v televizní talentové soutěži America má talent. Její debutová deska se vyšvihla na druhé místo amerického albového žebříčku a na první místo elektronické i klasické hitparády. V této kategorii se navíc udržela na prvním místě dlouhých 21 týdnů. Podobně úspěšná byla i druhá deska „Shatter Me“, která také zdolala vrchol obou hitparád a ve výroční hitparádě týdeníku Billboard se v roce 2015 stala vůbec nejúspěšnější nahrávkou v kategorii klasické hudby. Za sebou má také společné turné s kapelou Evanescence a účinkování v americké verzi pořadu StarDance.

Next Post

Ed Sheeran: South of the Border (feat. Camila Cabello & Cardi B)

Po mnoha očekáváních a dychtivosti všech fanoušků se nyní dočkal videoklipu ve spolupráci s Camila Cabello a Cardi B singl […]