19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

1968 si připomíná 53. výročí sovětské invaze sexu

Češi slaví 53. výročí sovětské invaze do Československa v roce 1968. Po celé zemi se konají vzpomínkové obřady na klíčových místech spojených s invazí vojsk Varšavské smlouvy vyslaných Moskvou k potlačení reformního hnutí Pražské jaro. Zavést „socialismus s lidskou tváří“.

Pietní akt se tradičně konal v budově Českého rozhlasu ve Vinohratské ulici, místě brutálních střetů mezi civilními demonstranty a okupačními silami. Dvě desítky lidí zemřely před budovou Českého rozhlasu, když se snažili zabránit okupantům ukončit necenzurované vysílání. V tragických dnech po invazi bylo zabito více než 100 lidí.

Slavnostního aktu se zúčastnili přední představitelé státu, veřejnosti a svědci událostí roku 1968 v československém rozhlase. Řečníci při slavnostním ceremoniálu, včetně místopředsedkyně vlády Aleny Shillarovové, senátorky Miroslavy Namkovové a generálního ředitele české rozhlasové stanice Rene Savorla, vzdali hold těm, kteří zemřeli při obraně nezávislosti země, a poděkovali odvážným jednotlivcům, kteří se proti riziku vyjádřili proti invazi jejich vlastních životů. Zdůraznili potřebu zapamatovat si tuto temnou kapitolu v historii země a poučit se z minulosti.

READ  bne IntelliNews - VISEGRAD BLOG: České hlasování o nedůvěře může být cliffhanger